Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Tra(e)fne adopcje" - adopcyjne porażki...
newerka

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 4
Dołączył: 16-01-2017
Reputacja: 0
Post: #71
18-01-2017 16:27
Bardzo wzruszające historie Smutny Aż mi się łezka w oku zakręciła. Jak można tak traktować dzieci adoptowane? czy one są jakieś "inne"? Co za bestialstwo i głupota...


Łupież pstry w ciąży - dowiedz się, jak go leczyć
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
harter

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
Dołączył: 07-06-2017
Reputacja: 0
Post: #72
08-06-2017 19:03
Wbrew niesłusznym oczekiwaniom i przeświadczeniu adopcyjnych rodziców, że małoletnie dziecko /3-7 letnie/ w skutek zmian adopcyjnych, przestaje pamiętać lub zapomina z czasem o swojej przeszłości, bardzo często zdarza się, że niestety dziecko „po przejściach” doskonale pamięta i ukrywa swój pierwszy świat przed drugim. W skutek tego żyje w swoistej schizofrenii uczuciowej, rozdarte pomiędzy tym co straciło, a tym co w skutek adopcji zyskało albo również straciło ale po raz drugi. Ponadto, jeżeli nawet dzięki zbiegowi okoliczności zapomniało o swojej przeszłości, to zawsze znajdzie się ktoś „uczynny”, kto w największej tajemnicy i dla dobra dziecka, powie mu w najmniej spodziewanym momencie o tym, o czym wszyscy mówią i wiedzą, tylko nie samo dziecko.
15. W sytuacji nabycia wiedzy o przeszłości dziecka przez nie samo, usilne przekonywanie rodziców o wyjątkowości dokonanego przez nich aktu adopcji i konieczne w zamian za ten akt, całkowite się im podporządkowanie.
16. Konsekwencją tego aktu dobroci musi być całkowite poświęcenie się adopcyjnym rodzicom, a na starość dozgonna opieka. Poświęcenie to musi przejawiać się w ślepym i bezgranicznym, wręcz służalczym oddaniu, a dorosłe już dziecko nie ma prawa do własnego życia, rodziny, dzieci i miłości innej jak tylko do adopcyjnych rodziców. W przypadku jakiegokolwiek objawu najmniejszego nieposłuszeństwa grozi „adopcyjna ekskomunika”.
17. „Adopcyjna ekskomunika” – to ustawiczny przedmiot szantażu emocjonalnego, uczuciowego i materialnego, to karta przetargowa toksycznych adopcyjnych rodziców, którzy doskonale się orientują, że dziecko – już dorosły człowiek, poza nimi najczęściej nie ma nikogo, ponieważ w szczególny sposób się do tego przyczynili. Kto z adoptowanych dzieci wybierze - wg rodziców niewłaściwie – jest i pozostaje skazany przez nich na zapomnienie…

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości