Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jestem w ciazy,pilnie szukam rodziców
oddam dziecko

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 8
Reputacja: 0
12-12-2011 09:23
witam
jestem w ciazy i mam 2 dzieci,pogarszająca sie sytuacja zmusz mniie do oddania dziecka.
rodzice piszcie!!!
<!-- e --><a href="mailto:oddammama@wp.pl">oddammama@wp.pl</a><!-- e -->

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
niunia9970

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 37
16-12-2011 00:00
Na miłość boską czy to targ??? Dziecka nie oddaje się poprzez ogłoszenie w internecie do jasnej cholery!!!
Kobiety ogarnijcie się! Masz problem? Nie stać Cię na dziecko? Zgłoś się do MOPS-u, GOPS-u albo do najbliższego Domu Dziecka czy też Ośrodka Adopcyjnego, ale nie traktuj tego dzieciaczka jak zużytej bluzki na handel!!!! Nie sądzę by po to było to forum!!

PER ASPERA AD ASTRA

Mój nr GG 31131662
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
EM-a

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 64
20-12-2011 10:00
włosy mi sie jeżą na głowie jak coś takiego czytam... smutne ale jak widać prawdziwe... trochę rozumu kobieto... wiem to desperacja, ale mimo wszystko dziecko nie moze i nie powinno być "przedmiotem" takich ogłoszen. czy myślisz że w ten sposób znajdziesz odpowiednich rodziców... osobiscie bym sie zastanowiła czy aby na pewno???

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
oddam dziecko

Nasz nowy przyjaciel
**
20-12-2011 13:21
chce noworodka oddac wg adopcji ze wskazaniem
co w tym złego????
mamy takie prawo i chce z niego skorzystac dla dobra całej trójki
pomoc z mops???
tak,tak...3 miesiace czekam na rozpatrzenie wniosku o przydzielenie zywnosci...i nadal nic
mam alimety na dzieci wiec jestem za bogata
a alimety pokrywaja 80%opłat za mieszkanie,ale mopsu to nie interesuje
wiem co robie
chce oddac dziecko,a nie bluzke

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
niunia9970

Nasz nowy przyjaciel
**
20-12-2011 15:45
Nie ma nic złego w adopcji ze wskazaniem, tylko bardzo zła jest forma w jakiej chcesz to przeprowadzić. Nie oceniam Twojej chęci oddania Twojego dziecka, ale sposób w jaki usiłujesz to zrobić. Rozumiesz różnicę? Fajnie. A teraz mnie posłuchaj, nie pisałam o MOPSie, GOPSie i OA oraz DD byś żyła sobie na zasiłku celowym, ale po to by tamtejszy psycholog (darmowy i w każdej z tych placówek takowy jest, należy tylko ustalić wizytę) poradził Ci jak sprawę adopcji załatwić z pożytkiem dla wszystkich, z pominięciem ogłoszeń w internecie!!! Narażasz siebie i dziecko na ogromne niebezpieczeństwo działając w ten sposób, nie dociera do Ciebie? Jesteś aż tak bardzo nieodpowiedzialną istotą?

Abstrahując od tematu, nikt nie ma za dużo kasy bo opłaty za mieszkanie to lwia część naszego dochodu, jeśli jednak MOPS zastanawia się nad udzieleniem Ci pomocy to widocznie przekraczasz kryterium dochodowe, a to oznacza, że inni mają jeszcze gorzej i jakoś sobie radzą bez ogłoszeń typu: "oddam dzidziusia w dobre ręce".
Pozdrawiam

PER ASPERA AD ASTRA

Mój nr GG 31131662
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
oddam dziecko

Nasz nowy przyjaciel
**
20-12-2011 21:47
ale ja znam osoby ktore tak własnie znalazły dzieci.....i co w tym złego?
jestem nieodpowiedzialna?
nie sadze
nie znasz mnie i nie zycze sobie takich słow

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Ingvar

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 19
20-12-2011 22:40
Po to powstał ten dział, aby poinformować innych, jeśli jest się zmuszonym oddać dziecko do adopcji i nie ma w tym nic złego. Zdarzają się sytuacje, że dana osoba (jak np. "oddam dziecko") nie są w stanie wychować dziecka z różnych względów, a jest wiele rodzin, które nie mają możliwości posiadania dziecka biologicznego i właśnie dla nich taka sytuacja jest jedynym wyjściem. Jeśli wszystko jest przeprowadzane zgodnie z prawem, nie ma w tym nic złego. Dziecko nie jest towarem, ale czasami jest znacznie lepiej dla niego, jeśli zostanie adoptowane niż jeśli pozostanie z matką biologiczną.

Nie ma także nic złego w formie, w jakiej robi to "oddam dziecko". Po prostu poinformowała o tym i tyle, krótko i lakonicznie, ale po co się rozpisywać.

Może zaspokoiło by was to, gdyby napisała - "z wielkim bólem, łzami w oczach, cierpieniem i po wielu mękach muszę oddać dziecko do adopcji"? Nie potrzeba takich słów. Dla każdej matki jest to bardzo ciężkie (przynajmniej dla każdej zdrowiej psychicznie) i wcale nie trzeba się z tym obnosić, bo mówienie o tym sprawia jeszcze większy ból.

A wracając do początku tego postu - internet również jest dobrym miejscem, aby informować o takich sprawach, ponieważ w skali całego kraju jest znacznie większa szansa na to, że dziecko trafi w odpowiednie ręce, niż w skali regionu. To po pierwsze, a po drugie - im szybciej dziecko trafi do rodziców adopcyjnych czy zastępczych, tym lepiej, bo pobyt w domu dziecka nie zawsze kończy się tym, że dziecko znajdzie rodzinę, a rodzina jest bardzo potrzebna.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
niunia9970

Nasz nowy przyjaciel
**
21-12-2011 08:45
oddam dziecko napisał(a):ale ja znam osoby ktore tak własnie znalazły dzieci.....i co w tym złego?
jestem nieodpowiedzialna?
nie sadze
nie znasz mnie i nie zycze sobie takich słow

Czytaj ze zrozumieniem co napisałam, proszę, w żadnym zdaniu nie ujęłam nic Tobie a wręcz przeciwnie, napisałam, że Ciebie nie oceniam (post wyżej).
Nie dziw się nam/mi, że reagujemy dość ostro. Gdybyś poczytała troszkę forum, nasze inne posty, znalazłabyś przyczynę mojego/naszego sceptycyzmu akurat w tej kwestii. Nie mniej nikt tutaj nigdzie ani nigdy nie powiedział, że adopcja sama w sobie to coś złego, a już z pewnością taka, jak zostało napisane, ze wskazaniem, która daje prawie 100% pewność na przysposobienie.

Fakt, że jest wiele rodzin które muszą oddać swoje dzieci oraz mnóstwo tych, które pomimo, że by chciały, ich nie mają, nie zmienia mojego zdania na temat wpisywania tego typu ogłoszeń. Jest bardzo cieniuteńka nić dzieląca kwestię rzeczywistej potrzeby adopcji, a chociażby handlem dziećmi i nawet najlepszy administrator/moderator nie jest w stanie tego rozpoznać, ponieważ nie ma żadnego wpływu na ewentualne prywatne interakcje forumowiczów. A biorąc pod uwagę fakt iż mało kto podpisuje się z rzeczywistego imienia i nazwiska na forum (nie tylko tym) żadne z nas nie ma najmniejszej pewności, że ów chętny rodzić do adopcji, nie jest dla przykładu owym handlarzem. Dlatego żadne forum/portal społecznościowy nie powinno pozwalać na pojawianie się takich sformułować jak "przyjmę dziecko" czy "oddam dziecko", zwłaszcza, że jak dotychczas nie odezwał się ani jeden Ośrodek Adopcyjny na naszym forum i tak na prawdę nikt nie ma kontroli nad tym jak rodzice chcący oddać dziecko i rodzice chcący mieć dziecko postąpią. I to, że podobne ogłoszenia pojawiają się w internecie nie oznacza, że to jest dobre.

PER ASPERA AD ASTRA

Mój nr GG 31131662
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
oddam dziecko

Nasz nowy przyjaciel
**
22-12-2011 09:12
[quote="Ingvar"]Po to powstał ten dział, aby poinformować innych, jeśli jest się zmuszonym oddać dziecko do adopcji i nie ma w tym nic złego. Zdarzają się sytuacje, że dana osoba (jak np. "oddam dziecko") nie są w stanie wychować dziecka z różnych względów, a jest wiele rodzin, które nie mają możliwości posiadania dziecka biologicznego i właśnie dla nich taka sytuacja jest jedynym wyjściem. Jeśli wszystko jest przeprowadzane zgodnie z prawem, nie ma w tym nic złego. Dziecko nie jest towarem, ale czasami jest znacznie lepiej dla niego, jeśli zostanie adoptowane niż jeśli pozostanie z matką biologiczną.

Nie ma także nic złego w formie, w jakiej robi to "oddam dziecko". Po prostu poinformowała o tym i tyle, krótko i lakonicznie, ale po co się rozpisywać.

Może zaspokoiło by was to, gdyby napisała - "z wielkim bólem, łzami w oczach, cierpieniem i po wielu mękach muszę oddać dziecko do adopcji"? Nie potrzeba takich słów. Dla każdej matki jest to bardzo ciężkie (przynajmniej dla każdej zdrowiej psychicznie) i wcale nie trzeba się z tym obnosić, bo mówienie o tym sprawia jeszcze większy ból.

A wracając do początku tego postu - internet również jest dobrym miejscem, aby informować o takich sprawach, ponieważ w skali całego kraju jest znacznie większa szansa na to, że dziecko trafi w odpowiednie ręce, niż w skali regionu. To po pierwsze, a po drugie - im szybciej dziecko trafi do rodziców adopcyjnych czy zastępczych, tym lepiej, bo pobyt w domu dziecka nie zawsze kończy się tym, że dziecko znajdzie rodzinę, a rodzina jest bardzo potrzebna.[/quote
dziekuje!nic dodac nic ując,czytasz mi w myslach. Tak własnie jest,nie bede sie rozzpisywac,a wiadomo,ze chce ODDAC legalnie dziecko,a nie WYRZUCIC,PORZUCIĆ CZY SPRZEDAC
pozdrawiam tych co rozumieją

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
byk

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 20
22-12-2011 19:40
Widzę że temat wywołuje trochę kontrowersji. Ja uważam, że nie ma nic złego, że chcesz oddać do adopcji, pamiętaj jednak o tym, aby dochować procedur prawnych, bo inaczej pójdziesz siedzieć albo będziesz mieć inne problemy.

Moja koleżanka na studiach jakieś 2 lata temu (lub mniej, już dokładnie nie pamiętam) też była w podobnej sytuacji, była z bardzo biednej rodziny i nie mogła sobie pozwolić na dziecko, tym bardziej, że facet ją zostawił. Napisała gdzieś w necie (ale na pewno nie tutaj, bo tego forum chyba jeszcze nie było, a jak było, to niewiele osób o nim wiedziało) i akurat w okolicy znalazła się para i załatwili to zgodnie z prawem. Ale o szczegóły już nie pytałem jak to wyglądało.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj