Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rodzą się pytania.
dominisia

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
Reputacja: 0
21-03-2012 14:25
Witam! Jestem Dominika, mam osiemnaście lat.
O tym, że zostałam adoptowana dowiedziałam się, w wieku dziesięciu, może jedenastu lat... Opowiedziała mi o tym mama. Popłakałyśmy, potem zapytała mnie, czy mimo to nadal jestem jej córką. Powiedziałam, że tak.
Ale mijały kolejne lata i rodziły się pytania. Skąd jestem, kim jestem... Zostałam wychowana jako jedynaczka... A może gdzieś jest moje rodzeństwo.
Najgorzej zawsze jest na Święta i urodziny. Niedawno skończyłam 18 lat. I wtedy taka myśl, czy moja mama choć o mnie pomyślała? Hmm...
Chciałabym ich znaleźć, chociaż dowiedzieć się, kim byli, kim są moi rodzice... Zobaczyć ich, nawet nie rozmawiać, ale wiedzieć. Próbowałam szukać dokumentów adopcyjnych... Czy to możliwe, że w domu nie ma takich papierów? Albo są za dobrze ukryte...
Jak się do tego zabrać? Wiem, że zostałam adoptowana od razu po urodzeniu... Nie wiem jak się odbył ten proces. W dniu mojego urodzenia moja obecna rodzina już wiedziała, że mnie biorą. I nie wiem nic... Nawet na akcie urodzenia wpisani są adopcyjni rodzice.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
niunia9970

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 37
25-04-2012 10:42
Witaj Dominisio, fajnie, że jesteś Oczko
Jest możliwe, że w domu nie znajdziesz żadnych dokumentów i to z różnych powodów o których nie teraz. Najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli wyciągniesz swój zupełny akt urodzenia z USC w miejscowości w której się urodziłaś, co jako osobie pełnoletniej nie nastręczy żadnych problemów. Akt taki w grudniu ubiegłego roku kosztował 25zł. W akcie owym powinny być zawarte takie informacje jak dane rodziców biologicznych, a więc ich data urodzenia, imię i nazwisko oraz meldunek w momencie Twojego urodzenia oraz data i dane rodziców adopcyjnych. To pierwszy krok który powinnaś wykonać. Poczytaj sobie nasze forum, znajdziesz tu rady i zrozumienie. Polecam Ci m.in. wątek o trefnych adopcjach i zachęcam do wpisu własnych przeżyć.
Pozdrawiam serdecznie,
Basia

PER ASPERA AD ASTRA

Mój nr GG 31131662
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
soffiig

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 7
25-01-2013 15:46
Chciałabym ich znaleźć, chociaż dowiedzieć się, kim byli, kim są moi rodzice... Zobaczyć ich, nawet nie rozmawiać, ale wiedzieć.

Ja tez bym chciala odnalesc maja siostre, ktora zostala adoptowana ma 27lat.

I mam pytanie ogolne.

A co jesli ona nie wie, moze i cos wie bo miala 5lat jak zostala adoptowana? Czy nie zburze jej swiata? W ktorym sie wychowala. nie wiem a moze ona czeka az my ja odnajdziemy, nie wiem.

Duzo osob mowi daj sobie spokoj - a to nie jest tak - to nie jest spokoj jak wiesz ze gdzies jest twoja rodzina - nie wazne chora, zdrowa, biedna itp. - to rodzina, to korzenie. Ja mysle ze warto szukac.

Ale bardzo bym ja chciala zobaczyc, porozmawiac - a tylko od nas bedzie zalezalo czy bedziemy dalej utrzymywac staly kontakt.

Bardzo fajnie postapila twoja mama ze Ci powiedziala, idz za glosem serca i odszukaj korzeni, ale nie zapomnij o twojej mamie ktora Cie wychowala.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości