Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chciałabym odnaleźć rodzeństwo i rodziców
nuti1985

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 2
Reputacja: 0
21-06-2012 10:20
Witam

Moja historia jest podobna do większości tu postów. Wiec może zacznę od początku. Gdy miałam 7 lat zmarła mi mama i zostałam sama z tatą. W marcu 2009r zmarł mój tatuś i wtedy nie było siły abym się nie dowiedziała oczywiście przez zupełny przypadek że jestem adoptowana. Było to tak gdy zapytałam żonę mojego wujka chrzestnego dlaczego byłam ochrzczona dopiero w 88 r gdy miałam już skończone 3 latka i wtedy ciocia powiedziala mi tak "przecież wiesz że jesteś adoptowana i masz brata..." i wtedy chyba miałam mine jak bym dostała w twarz ponieważ moja kuzynka i jej mąż od razu chcieli zmienić temat ale nie pozwoliłam na to choć ciocia a dużo nie wiedziała to wiem że miałam brata i prawdo podobnie jeszcze jakieś rodzeństwo. Gdy wyszłam od cioci to odrazu zadzwoniłam do mojej matki chrzestej <byla dla mnie jak mama po smierci mojej mamy> aby sie dowiedzieć czegoś wiecej. Ciocia powiedziała ze do mnie przyjedzie choc mieszkala w Wodzisławiu a ja w Rudzie Śląskiej to jednak wsiadła w auto i przyjechała aby mi powiedziec wszystko o ona wie w tej kwestii gdyż moj tata nie powieział nikomu nic co by uważał za niekonieczne. Dowiedziałam sie ze z domu a raczej z sieni zostałam razem z bratem zabrana i przewieziona do szpitala w Rudzie Śląskiej ponieważ bylismy w złym stanie. I stamtąd zostałam adoptowana do moich adopcyjnych rodziców niestety zostalismy z bratem rozdzieleni jejgo jakaś inna rodzina adoptowała do Francji gdyż potrzebował jakiejś operacji. Wiem ze prawdopodobnie nazywałam sie Patrycja i moj brat nie był moim jedynym rodzenstwem. Cioci nie znała za bardzo zadnych szczegółów ponieważ mój tata nie chciał nikomu nic powiedziec abym przypadkiem sie nie dowiedziałą ze jestem adoptowana. Gdy tata zachorował na raka to ciocia prosiła go aby mi wszystko powiedział i wytłumaczył ale sie nie zgodził. Papierów z adopcji w domu nigdzie nie było wiec nie mam za bardzo zadnego punktu zaczepienia. Nigdy sie nad tym nie zastanawialam ale teraz jak ciagle o tym mysle to jest duzo rzeczy które nie grają jak u wszystkich nie ma zdjęć ja bylam całkiem mała, jak pytalam dlaczego mama rodziła w Zabrzu odpowiedz była bo w Rudzie był remont itp. Chciałąbym bardzo odnaleźć rodzenstwo i napewno chciałabym zobaczyć rodziców choc nie wiem czy bede miec na tyle odwagi aby z nimi porozmawiac. Do teraz nie umii do trzec do mnie to ze moi rodzice nie byli moimi rodzicami biologicznymi.
Nie wiem za bardzo od czego zacząć aby sie czegoś dowiedziec. W wiekszości pisze aby udać sie do USC po akt urodzenia ale wiem ze na akcie skróconym widnieją moi rodzice adopcyjni i moje zmienione imie i nazwisko wiec chciałąbym sie dowiedziec czy na zupełnym akcie urodzenia znajde cos o moim prawdziwym pochodzeniu.?? I nie wiem za bardzo jakie pismo mam napisac aby poprosic w sadzie o wgląd do akt mojej adopcji. Chciałąbym sie czegos dowiedziec o moim pochodzeniu i znaleźć rodzine aby ja poznac zobaczyc czy jestem do kogos podobna aby miec rodzenstwo wsparcie moc z kims pogadac wygadac sie itp teraz gdy juz rodzice adopcyjni nie zyja ;( prosze pomóżcie mi napiszcie jak to bylo u was jak wy zaczeliscie szukac rodzin od czeg zaczeliscie itp.....

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
piotr

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 11
24-06-2012 13:18
witaj
nuti to dość dziwne że w domu nie znalazłaś żadnych dokumentów adopcyjnych (powinna być chociaż
umowa adopcyjna z imionami i nazwiskiem rb , numerem sprawy sądowej) co do odpisu zupełnego
aktu urodzenia to na tej stronie jest wniosek <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zerwanewiezi.pl/articles/category/4/download">http://www.zerwanewiezi.pl/articles/category/4/download</a><!-- m -->
(można wysłać pocztą po wpłacie 33 zł na konto odpowiedniego USC) tam powinien znajdować się numerem sprawy sądowej
dopiero mając te dane możesz napisać do sądu o odtajnienie sprawy ,co do brata adoptowanego do Francji to jak będziesz miała wszystkie jego dane (imię datę urodzenia możesz napisać do ambasady) nic więcej nie mogę ci doradzić sam jestem na
początku poszukiwani tak jak ty 8-)

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
nuti1985

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 2
03-07-2012 15:54
wiec wyciaglam zupelny akt urodzenia ale nic na nim nie ma ;9 Pan z USC był w szoku poniewaz urodzialm sie w 85r. a w ksiegach jestem dopiero od 87r od tego roku co mnie zaadoptowali. Dowiedzialam sie iz moj tata miał mega znajomosci to w latach komuny mogł wszystko tak wyczyscic abym sie nie dowiedziala niczego. Jedynie czego nie mogl ukryc to rozprawy wiec teraz sie udaje do sądy wypisać wniosek o ujawnienie mi akt adopcji i z nich sie wszystkiego dowiem. Jeszcze chce odwiedzic Dom dziecka moze tam sie czegos dowiem .... wiec rzycze wszystkim powodzenia i prosze nie rezygnujcie jak sie gdzies czegos nie dowiecie walczcie do konca bo powinnismy wiedziec kim jestesmy ...

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
jadwiga83

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 4
19-07-2012 11:10
Nuti1985 chciałabym dodać że ja tez jestem ur w Rudzie Śl i szukam podobnie jak ty siostry ur w 1985 i brata o nim nie mam żadnych informacji. Udało mi się już odnaleść dwie siostry starsze które adoptowane są przez rodzinkę we Francji. Jestem pewna że wspólnymi siłami możemy sobie pomóc jak chcesz to jestem w godz od 21 codziennnie na gg 43639364 to mozemy popisać. A może nawet uda nam się wspólnie odnaleśc rodzinkę. Pozdrawiam

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
misiulka2002

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 14
21-12-2012 23:23
Witaj. Czy mogłabyś napisać swoją całą datę urodzenia, gdzie się urodziłaś itp....

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
jadwiga83

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 4
01-02-2013 21:19
Witam, dawno mnie nie było na tym forum, bo niestety duzo obowiązków.
Odpowiadam na zadane pytanie. Urodziłam sie 27.10.1983 w Rudzie Śl.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
kaswik

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
15-03-2013 14:25
Witam
I,jak idą poszukiwania dziewczyny?

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
irena

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 12
12-05-2013 15:28
Witam:-)
Jeśli mogę w czymś pomóc, to jeśli wiesz gdzie, w którym szpitalu się urodziłaś to napisz do nich(do ruchu chorych) , że poszukujesz rodzeństwa i rodziców. Ja tak zrobiłam, opisałam swoją sytuację i dostałam ogólnikową informację, więc z tym pismem poszłam do nich i poprosiłam o więcej danych, udało mi się, dostałam daty urodzeń i u siostry nr aktu sprawy adopcyjnej. dalej niestety nie poszło tak dobrze.Z tymi danymi poszłam do sądu. Życzę powodzenia:-)

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości