Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy powiedzieć dziecku prawdę?
malina

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
Reputacja: 0
07-12-2012 13:58
Witam.
Pozwoliłam sobie opowiedziec tutaj swoja historię i poprosić o radę ponieważ uważam że po części nasze historie mogę być podobne.
Jestem mamą 2 dzieci, starsze dziecko ma prawie 10 lat, młodsze prawie 6, jestem mężatką, z mężem układa mi się bardzo dobrze, jesteśmy (myślę) dobrą i zgodną parą, dzieci są szczęśliwe.
Młodsze dziecko nie jest biologicznym dzieckiem mojego męża, biologiczny tata nigdy nie starał się w żaden sposób załatwic formalnie kwesti jego ojcostwa, owszem przez pierwsze 3 lata miał kontakt z dzieckiem, tzn spotykał się z nami na placu zabaw, na 30 minut, dziecko traktowało go jako mojego znajomego, w domu czekał na niego tata, biologiczny tata nigdy też nie finansował dziecka, nie kupił nawet paczki pampersów, miał szansę żeby coś zmienic bo ja mu tą szansę dawałam - niechciał.
Kontakt się urwał na prawie 2 lata, biologiczny pisał smsy z pytaniem jak dziecko, ja zawsze zgodnie z prawda odpisywałam że wszystko jest dobrze, wcześniej zanim ten kontkat się urwał tłumaczyłam biologicznemu ojcu jak ważny dla dzieci jest NORMALNY dom, że ja z mężem się dogaduje, że jest dobrym tatą i że jeżeli on nie czuje tekiej potrzeby żeby o nas zawalczyc to nie ma sensu żeby wszystko rozwalać. Myślałam że zrozumiał.
Myliłam się, teraz zaczął walkę, nachodzi nas w domu, przedszkolu, nalega na spotkania, ja na te spotkania się nie zgadzam, bo dzieci naprawde sa bardzo szczęsliwe i maja nprmalny dom.
Czasami nachodzą mnie jednak wątpliwości, czy mam prawo tak postapic? nie mam tu na mysli ojca biologicznego bo on traktuje dziecko jak zabaweczkę, trochę się pobawi- jak się znudzi to odstawi na pułeczkę, ale mam na mysli dziecko. Czy i jak i kiedy powinnma mu powiedziec prawdę?
dodam że o całej tej sprawie wie tylko nasz a trójka, nikt wiecej

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości