Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biologiczne rodzeństwo mojej córki.
Wiola

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 3
Reputacja: 0
17-12-2012 10:12
Kilka dni temu dowiedziałam się ,że moja córka adopcyjna ma rodzeństwo biologiczne.Jestem w szoku tym bardziej ,że dziewczynki mieszkają w domu dziecka oddalonym od mojej miejscowości o 20 km.Weszłam na stronę tego domu i serce mi pękło ,nawet nie musiałam wiedzieć jak maja na imię te dziewczynki ,poznałam po zdjęciu -są tak bardzo podobne do mojej córki.Czuję się tak jakby to moje dziecko było w tym domu.Nie mam pojęcia co dalej robić ,niestety nie stać mnie na powiększenie rodziny.Co ja mam robić?

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Robert

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 13
18-12-2012 16:13
Pytanie czy Twoja córka wie,że one istnieją?Czy uswiadomiłaś córke
Dzieci adopcyjne,które mają rodzeństwo,nawet jeżeli nie zdają sobie sprawy,że istnieją w głębi duszy czują.Predzej czy pózniej się tego dowiedzą a wież mi że lepiej żeby wiedzialy wcześniej wtedy nie ma szoku.

W życiu już tak jest,że dąży się do odpowiedzi na każde "znaki zapytania"

<!-- e -->robertw42@wp.pl<!-- e --> GG 10855074
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Wiola

Nasz nowy przyjaciel
**
18-12-2012 18:11
Hej.
Moja córka wie ,że jest adoptowana ,ale o rodzeństwie że istnieje sama się dowiedziałam kilka dni temu.
Teraz wiem ,że nic jej nie powiem ,jeszcze nie....Ona ma dopiero 8 lat.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Ela

Nasz nowy przyjaciel
**
07-01-2013 00:07
Moim zdaniem powinnaś w sposób naturalny,delikatny poinformować o tym swoją 8 letnią córcię. Uwierz mi adopcyjnej matce,że w tym wieku dzieci potrafią wiele zrozumieć i odpowiednio zareagować. Myślę,że czas aby jej to oznajmić również jest odpowiedni. Jeżeli zrobisz to póżniej może okazać się ,żę konsekwencje tego będą dla Ciebie nieprzyjemne i szokiem dla dziecka oraz może też skutkować,tym że dziecko straci zaufanie do Ciebie jako matki. Bardzo Cię proszę rozważ to co napisałam, dobrze by było byś też porozmawiała z psychologiem.
Jeżeli Twój status materialny nie pozwala Ci je adoptować lub stworzyć dla nich rodzinę zastępczą to na pewno powinnaś nawiązać serdeczne stosunki z rodzeństwem Twojej córki.
Pozdrawiam serdecznie. ELŻBIETA

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Wiola

Nasz nowy przyjaciel
**
19-01-2013 23:54
Nie potrafię jej tego powiedzieć...jeszcze nie teraz.
Rozmawiałam z kobietą która miała dziewczynki w rodzinie zastępczej(okazało się ,że dzieci jest dużo)
I właśnie ta kobieta która miała 2 siostry odradziła mi kontaktowania się z dziewczynkami.
To są trudne dzieci...nie wiem co tam się wydarzyło ,ale ta kobieta oddała te dziewczynki ,ponieważ nie dawała sobie rady ,nie potrafiła ich wychowywać.
Wiem ,że jedna z sióstr była w jakimś ośrodku dla trudnej młodzieży.
Powiedziała,że jeśli chcemy spokojnie żyć,żebym dała sobie spokój.
Wiem ,że to jest okrutne ,ale w tej chwili muszę myśleć o swoich dzieciach.
Mam jeszcze dwoje dzieci,córka i syn sa adoptowani i mam jeszcze najmłodsze dziecko biologiczne .

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości