Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dalszy ciąg
Iwonna

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 11
Reputacja: 0
31-01-2013 19:35
Pisałam już o swojej historii. Dotarłam do ojca bilogicznego rodziny. Ale niestety moja siostra przyrodnia nie chce się ze mną poznać. Wiem to od rodziny. Poradżcie mi jak nawiązać mam z nią kontakt. Bardzo bym chciała.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Miecz.S-K

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 94
Reputacja: 1
03-02-2013 22:41
Witam...
Iwonna napisał(a):Dotarłam do ojca biologicznego rodziny. Ale niestety moja siostra przyrodnia nie chce się ze mną poznać. Wiem to od rodziny.

Dlaczego tak jest...? Odpowiedź jest banalnie prosta. Moim zdaniem, chodzi o dwie zasadnicze sprawy związane z najgorszymi emocjami leżącymi u podstaw mającego narodzić się na nowo uczucia, w odnalezionej przez siebie rodzinie. Chciwość i zazdrość..., materialna i uczuciowa. W perspektywie wyimaginowanej straty lub podziału posiadanego kapitału uczuć wyższych, jak i strat materialnych, być może majątku... rodzą się w człowieku proste instynkty samozachowawcze i obronne. Być może w obawie o te straty, które przynoszą z sobą lęki - przyrodnia siostra - daje Tobie swoją postawą sygnał, kto jest ważniejszy i z kim należy się liczyć... To także prosta konkurencja do tzw. "stołu"
Być może przyjęcie przez Ciebie - Iwonno - postawy dającej odnalezionej rodzinie do zrozumienia, że Posiadasz swoją dumę i godność, a jedynym czym się Kierujesz to odzyskanie rodziny i miłości - pozwoli przyrodniej siostrze coś zrozumieć... Proces ten jest co prawda długotrwały i może być nieskuteczny, ale pozwoli zachować Tobie godność i szacunek do siebie, a to przecież jest najważniejsze...

Pozdr. Miecz.S-K
mailto: mieczyslaw.soroka.korczyc@gmail.com
gg: 230220
"Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się!" – Winston Churchill
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Iwonna

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 11
Reputacja: 0
04-02-2013 21:25
To nie są proste sprawy. Siostra przyrodnia jest ode mnie sporo młodsza. Myślę, że musi dojrzeć, do tego wszystkiego. Aczkolwiek ona wiedziała wcześniej o moim istnieniu tyle, że podobno nie od ojca tylko od swojej mamy. Ja mam nadzieje, że jeszcze z nią będę mogła porozmawiać i mam na dzieje, że może ma jakiś film rodzinny, na którym jest nasz ojciec.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości