Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korupcja w niektórych ośrodkach adopcyjno-opiekuńczych
Ingvar

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 19
Reputacja: 0
11-09-2010 23:06
Czy ktoś z was spotkał się z koniecznością wręczania łapówek, kiedy chcieliście adoptować dziecko? Dziś do południa słuchałem audycji w pewnej stacji radiowej, rozmawiano o adopcji, słuchacze mogli dzwonić i wypowiadać się na ten temat. Dwóch słuchaczy stwierdziło, że byli zmuszeni dać łapówkę, gdyż administracja w ośrodkach adopcyjnych cały czas odwlekała sprawę (jeden z tych ośrodków prowadzony jest przez jakiś zakon).

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Guest

Unregistered

22-09-2010 11:18
Mój brat z siostrą ostatnio adoptowali małego chłopca i nie mieli żadnych problemów, nie musieli na szczęście nikomu "dawać w łapę". Ale zanim adoptowali to orientowali się trochę w tej dziedzinie i słyszeli o przypadkach że trzeba było sięgnąć do portfela.

Koszulki reklama
limonka_x

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 12
01-02-2011 23:30
Ja dowiedziałam się (od kilku osób), że w naszym mieście, w katolickim ośrodku adopcyjnym do adopcji szybciej dochodzi wśród ludzi bardziej zamożnych. Przypadek?

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
lara

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 3
10-08-2011 10:37
Nie powinno istnieć coś takiego, jak katolicki ośrodek adopcyjny. Tymi sprawami oraz wychowaniem dzieci bez rodziców powinny zajmować się instytucje świeckie.

A jeśli chodzi o korupcję, to mój o wiele starszy brat, który adoptował dziecko, musiał się nieźle wykosztować i nie były to koszta gdziekolwiek zaksięgowane...

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Sosenka

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 6
28-06-2012 20:52
Nie mam nic przeciwko katolickim osrodkom adopcyjym. Osrodek jak każdy inny. To,że katolicki to nie znaczy, że tylko katolicy mają wjazd. Każdy ma tam wjazd. A korupcja jest mi obca. To tak dla scisłosci. Pozdrawiam.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
elly2006

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 22
29-06-2012 14:00
Ponad 4 lata temu adoptowaliśmy naszą córeczkę ( dzięki szczecińskiemu ośrodkowi publicznemu). Nikt nie oczekiwał od nas łapówki. Wszelkie formalności przebiegały bardzo sprawnie i życzliwie. Pozdrawiam

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
chce_adoptwac123

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 5
14-09-2012 18:15
Ile czekaliście w Szczecinie na adopcję?
My też czekamy...
Proszę o kontakt na priv: <!-- e --><a href="mailto:rafcio80@tlen.pl">rafcio80@tlen.pl</a><!-- e -->

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Adoptowany

Unregistered

23-01-2014 00:07
Odświeżam temat Uśmiech zapraszam do wypowiedzi

Koszulki reklama
rec

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 74
Reputacja: 3
23-01-2014 10:18
Łapówki zdarzają się wszędzie ... i w urzędach, i w prywatnych firmach i w instytucjach czy to państwowych czy religijnych, czy jeszcze jakichś innych. Wiele osób proponuje i wiele też jest skłonnych przyjąć korzyść majątkową w zamian za użycie swoich uprawnień do przyspieszenia/ załatwienia sprawy.

Mentalność w tej szerokości geograficznej raczej się nie zmieni, niestety.

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj
MikelNX

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 27
07-08-2014 14:05
Ja także nie miałem zadnego wymuszenia/propozycji ani nawet sugestii jakiejkolwiek lapowki przez caly proces adopcyjny. Podobnie jak przedmowca potwierdzam ze u nas lapowki to dość czeste zjawisko i tego się nie zmieni. W każdej dziedzinie znajda się ludzie wyludzajacy kase wykorzystując swoje stanowisko a także ci którym się wydaje ze portfelem zalatwia i omina wszystko...

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości