Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
adoptujemy dziewczynkę
m_1976@interia.pl

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 3
Reputacja: 0
26-03-2013 18:35
Chcemy stworzyć rodzinę dla małej dziewczynki. Jesteśmy zgodnym i dobrze sytuowanym małżeństwem, mamy kwalifikację ośrodka adopcyjnego i pragniemy, aby do naszej rodziny dołaczyła córeczka. Proszę o odpowiedź na nasz emial m_1976 (na) interia.pl

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Tomcio

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 17
02-04-2013 01:16
A ja myślę, że się nie nadajecie

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
m_1976@interia.pl

Nasz nowy przyjaciel
**
10-04-2013 22:24
temat nieaktualny

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
grosik

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 2
10-04-2013 23:36
ludzie, to nie sklep z zabawkami! Plec swojego dziecka tez bys zaprogramowala????????

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
m_1976@interia.pl

Nasz nowy przyjaciel
**
21-04-2013 17:56
owszem, nie jest to sklep
w przypadku checi adopcji swoje preferencje co do dziecka mozna jednak wyrazić. możliwe, że czujesz się urazony, bo sam jesteś płci męśkiej.
dla mnie powód jest jeden zasadniczy - mam już synka i chcę wychować dziewczynkę.
a córkę już odnalazłam i to nie przez żadne forum z ogłoszeniami, dlatego temat jest nieaktualny.

na marginesie - znam takich RA, co wybrzydzają z kolorem włosów lub oczu, albo co do wieku, tudzież inne głupoty im przeszkadzają. Sama tego nie akceptuję.

Rozumiem jednak wybór do do płci - wiekszość podań w ośrodkach adopcyjnych ma wskazanie na dziewczynkę i nikt tam się temu nie dziwi. jest wiele powodów dla których ludzie tak decydują.

poniżej masz cytat z jednego z artykułów Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej, gdie są wskazane jeszcze inne powody preferencji adopcji dziewczynek:
"Zdecydowana większość małżeństw deklaruje pragnienie powierzenia im dziewczynki. Rzadziej nie wyrażają oni żadnych preferencji. Minimalna grupa kandydatów adopcyjnych oczekuje chłopca.

Skąd się bierze preferencja dziewczynek przy adopcji? Temat ten był podniesiony w literaturze fachowej na zachodzie Europy w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Wykazywano kilka przyczyn:
1.Adoptujący ojciec zwyczajowo myśli, że kobieta cierpi mocniej niż on z powodu bezdzietności. Ma on nadzieję, że dziewczynka (tak jak w dzieciństwie lalka) stanowi spełnienie marzeń jego małżonki. Chce w ten sposób odnowić, odświeżyć przeżycie miłości małżeńskiej i wynagrodzić żonie dotychczasowe cierpienie.
2.Zwyczajowo przyjmuje się, że dziewczynka z natury bardziej niż chłopiec potrafi kochać. Adoptujący chcą przez adopcje zaspokoić swoje potrzeby duchowe, aby kochać i być kochanym[15].
3.W posiadaniu dziecka jest jakiś element reasekuracji. Adoptujący mają nadzieje, że nie zostaną na starość sami, że dziecko zaopiekuje się nimi. Dziewczynki wydają się tu być teoretycznie bardziej opiekuńcze[16].
4.Dziewczynka uchodzi za łatwiejszą w wychowaniu, spolegliwą, skłonną do dopasowania się. Dla pasywnego mężczyzny czy lękliwej kobiety chłopiec jawi się jako aktywne zagrożenie -czynnik nieopanowany. Dziewczynki uznawane są często za sprawiające mniejsze trudności na etapie procesu dorastania.
5.Patrząc z punktu widzenia psychoanalizy u małżonków może istnieć obawa przed konfrontacją niepłodnego ojca z płodnym adoptowanym synem[17]."

więcej na:
http://dw-p.pl/familia/365#_ftn14
życzę miłej lektury

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
gosiaczek

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 16
27-06-2013 19:19
dam kochajacy dom dla dziecka; <!-- e --><a href="mailto:malgoska85@op.pl">malgoska85@op.pl</a><!-- e -->

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości