Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rodzice adopcyjni jak się czują gdy ich dzieciaczki szukają
misia29

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 11
Reputacja: 1
16-05-2013 20:45
Witam.
Chciała bym aby rodzice adopcyjni mi napisali jak to przeżywali jak ich dzieci postanowiły szukać rodziny biolgicznej?
my w sumie czekamy na telefon z oa z informacją o dziecku tylko cały czas męczy mnie jak będziemy mieć już dziecko jak mu powiedzieć że jest adoptowane?
i zastanawiam się jak to RA przeżywają i co czują jak ich dziecko szuka RB.
może jest tutaj ktoś na forum i mi napisze jak to przeżywał albo jest ktoś adoptowany i napisze jak to jego RA przechodziła.
sorki za nieład ale nie wiem jak to mam opisać aby Państwo mnie zrozumieli
Pozdrawiam

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 74
Reputacja: 3
11-07-2013 23:54
Wydaje mi się, że RA są przerażeni faktem, że ich adopcyjne dziecko szuka biologicznej rodziny.
Pewnie boją, się dziecko zwiąże się emocjonalnie z biologiczną rodziną, bez względu na to jakaby ona nie była. Pewnie boją się też, że dzieckozostanie w jakiś sposób skrzywdzone, zawiedzione ... w sumie nie wiadomo, czego się można spodziewać podczas takich poszukiwań i jakie będą skutki tego.

Wiem jedno, nie warto ukrywać przed dzieckiem faktu o adopcji. Wiem jakie to uczucie być samotnym w tych wszystkich poszukiwaniach.

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj
misia29

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 11
12-07-2013 19:42
na pewno się boją ja też się boję co to będzie i co przyniesie przyszłość.
boję się też tego że dziecko kiedyś nas odtrąci i pójdzie do RB a co jak oni go znowu skrzywdzą??
czyżby RA ukrywali przed toba fakt że jesteś adoptowanym dzieckiem?

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
baskowska

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 5
14-07-2013 08:54
Mój tata powiedzial mi ze sie spodziewał że kiedyś to nastąpi że Ja kiedyś odnajde swoją biol rodzine. Mysle że rodzice adopcyjni powinni mieć tego świadomość, że Ich dziecko kiedyś zacznie szukać swoich korzeni.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 74
Reputacja: 3
15-07-2013 09:20
misia29 napisał(a):boję się też tego że dziecko kiedyś nas odtrąci i pójdzie do RB

Mam wrażenie, że naszym życiem rządzą stereotypy, i to do tego głupie.

- Dziecko dowiadujące się o swojej adopcji czuje się zwykle jakieś gorsze (przynajmniej do czasu aż przetrawi całą sytuację, przemyśli, oswoi się)
- RA myślą, że zaraz zostaną odtrąceni. Pewnie na 99% takich sytuacji wcale nie dochodzi do odtrącenia, ale właśnie do pogłębienia relacji. No chyba, że samo poszukiwanie RB to już według niektorych dowód na odtrącenie RA ... a to jest kurczę straszenie niesprawiedliwe.

Naturalna potrzeba poszukiwania swoich korzeni, nie jest absolutnie dowodem na to, iż RA stają się nieistotni w życiu dziecka.

Nie przyszłoby mi do głowy aby kogokolwiek odtrącać

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj
tomasz-Wałbrzych

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 4
03-08-2013 22:43
Witam!
Mój Tata Adopcyjny nie doczekał się mojej reakcji jak się dowiedziałem, że jestem dzieckiem adopcyjnym. Natomiast Mama Adopcyjna sama zaoferowała czy chcę odszukać swoją rodzinę i Rodziców biologicznych. Nie uważa ona, że poszukiwanie tej prawdziwej stworzonej ze krwi kości rodziny jest dla niej czymś w rodzaju odrzucenia. Dziękuję Rodzicom Adopcyjnym za to, że dali mi możliwość wychowania się w rodzinie a nie w domu dziecka. dali mi to na co mogli sobie pozwolić i zawsze czułem się im potrzebny. Zawsze rodzice Adopcyjni będą dla mnie całym światem i nic to nie zmieni. Rodziców Biologicznych poszukuje tylko dlatego aby dowiedzieć siee co było przyczyną zostawienie mnie w tamtych czasach.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości