Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak znaleźć biologiczną rodzinę?
mala71

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
Reputacja: 0
22-05-2013 21:37
Witam,
Mam 19 lat, o tym, że jestem adoptowana wiem w sumie odkąd pamiętam, z rodzicami też nie raz rozmawiałam na ten temat. Ale jednak chciałabym wiedzieć, co stało się z moimi biologicznymi rodzicami lub chociaż z matką. Niekoniecznie chciałabym ją poznać, ale po prostu chciałabym wiedzieć... I tu pojawia się pytanie - co mam zrobić? Gdzie szukać? Gdzie pójść?
Dodam, że adoptowali mnie jak byłam malutka, w książeczce zdrowia mam, że wypisano mnie w 33 dobie życia (nie byłam chora, przejrzałam całą i pytałam) więc najprawdopodobniej zabrali mnie prosto ze szpitala (tak dedukuję Oczko ). Czy jest to możliwe? (Nie mam o tym zielonego pojęcia...) I czy jeśli tak było, to czy gdziekolwiek będzie zapis o tym, że mnie adoptowano? W książeczce zdrowia i wszystkich dostępnych mi papierach mam wpisanych rodziców adopcyjnych. Gdzie mam szukać i czy w ogóle mam jakiekolwiek szanse na znalezienie?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
misia29

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 11
Reputacja: 1
23-05-2013 16:40
Witaj. Na Twoim miejscu bym skierował pierwsze koki do urzędu stanu cywilnego po Twój akt urodzenia,
jak masz ukończone 18 lat dostaniesz go bez problemu tam będziesz miała dane Twoich rodziców biologicznych.
A jak będziesz miała już dane to poszperaj w internecie może coś znajdziesz.
A czemu nie zapytasz Twoich rodziców adopcyjnych o rodziców biologicznych na pewno tez coś wiedzą??
Pozdrawiam

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Kelvyn

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 34
27-05-2013 09:31
Tak jak napisała misia29. Wniosek składasz w USC właściwym dla twojego miejsca urodzenia. Wpłacasz 33 zł opłaty skarbowej i wypełniasz druk o wydanie zupełnego aktu urodzenia. A potem będziesz miała imiona i nazwiska rodziców biologicznych(o ile ustalone będzie ojcostwo) i adres zameldowania w momencie adopcji.
A potem "wystarczy" się tam wybrać...

There will be obstacles. There will be doubters. There will be mistakes. But with hard work, with belief, with confidence and trust in yourself and those around you, there are no limits.
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Angela

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
31-05-2013 00:25
hej!
Mam na imie Angelika
Gdy miałam 18 lat przeżywałam taki czas w którym chciałam dowiedzieć się coś więcej o biologicznych rodzicach,szczególnie o matce
moja mama (ta adopcyjna,obecna) powiedziała że każde dziecko zanim zostało adoptowane to jej rodzice - adopcyjni składali sprawę w sądzie w którym przyznawano dziecko bądź nie

w aktach sprawy sądowej o pełną adopcję są informację na temat Twoich biologicznych rodziców,ale nie muszą być wszystkie
ja np.wiem jak ma na imię i nazwisko moja biologiczna matka i jest wzmianka że ojciec nieznany...
tylko tyle informacji

ale wiem że jeśli chcesz coś więcej wiedzieć to musisz iść do sądu w którym odbywała się sprawa adopcyjna,podać numer akt sprawy i dowód osobisty
wtedy wyciągną dokładne akta ze sprawy i podadzą ci wszelkie informacje jakie tylko tam są

Ty jako jedyna masz prawo do wszystkich informacji a sąd musi Ci je przedstawić

tyle wiem w tym temacie Oczko
pozdrawiam!

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
irena

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 12
10-06-2013 20:20
Witaj:-)
Jeśliby nie udało Ci się uzyskać w tych dwóch miejscach informacji, możesz się udać do szpitala w którym się urodziłaś( z pismem do ruchu chorych ),

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj