Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odezwać się do nich?
AnoNimeK301

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
Reputacja: 0
25-06-2013 00:21
[b][i]Witam. Pierwszy raz pisze na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Miałam 5-6 latek gdy dowiedziałam się, że jestem adoptowana. Bardzo kocham swoją rodzinę, mam wspaniałe przyjaciółki..... tylko ta ciekawość skąd pochodzę mi cały czas nie daję spokoju. Pamiętam jak kiedyś jedna dziewczyna powiedziała mi, że wogóle nie przypominam mamy, zrobiło mi się troche przykro. Jestem najnizsza w klasie i kiedyś pani od w-f zapytała się mnie jak wysocy są moi rodzice, nie wiedziałam co odpowiedzieć. Dowiedziałam się od mamy jak naprawdę mam na nazwisko. Poszperałam troszkę na internecie i znalazłam 2 siostry, które są do nie bardzo podobne. Mysle, żę są moimi siostrami (czuje to) W Polsce jest bardzo mało osób o tym nazwisku. A te dziewcyzny są z miasta gdzie się urodziłam. Jestem jedynaczką i zawsze chciałam mieć rodzeństwo. Nie mam 18 lat, jestem zwykła nastolatką i nic chyba nie mogę zrobić. Pozatym moja biologiczna mama już nie ma do mnie żadnych praw. Kocham moją mamę tak jak napisałam wcześniej, ale chciałabym się dowiedzieć jakie są najprawdopodobniej moje siostry. Nie chce sobie robić nadzieji , ale ciekawość mnie za bardzo pochłania.
Jesli zdecydowałabym się do nich napisać. To co bym miała napisać? Na facebooku duzo ludzi robi sobie żarty z nieznajomych i one mogą pomysleć, żę sobie robie z nich żaty. Proszę o poradę......

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
misia29

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 11
Reputacja: 1
25-06-2013 12:47
Witaj.Jeśli naprawdę jesteś ciekawa to napisz do nich zobaczysz czy Ci odpiszą i co napiszą.
Wtedy zdecydujesz co dalej.
jak twoi rodzince adopcyjni na to patrzą abyś nawiązała kontakt z siostrami biologicznymi?
czekamy na informacje od Ciebie i napisz co postanowiłąś

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
baskowska

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 5
Reputacja: 1
25-06-2013 15:44
Napisalam ci prv w tej sprawie , zastanawiam się czy nie lepiej byś poczekała do 18 roku życia.... w sprawie szukania rodzeństwa....musisz być bardzo bardzo ostrożna by cię nie zranili.... Z własnego doświadczenia wiem co przeżywasz ale lepiej zaczekaj aż emocje opadną wg mnie w takich sprawach wolno bazować tylko na emocjach.....

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Asia

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
11-08-2013 19:05
Witaj,
nie wiem co masz zrobić, ale moge Ci powiedzieć ze swojego doświadczenia, że zdecydowanie TAK !!! odezwać się, przekonać się, zobaczyć, starać się zrozumieć, bo inaczej będzie Cię to prześladować przez całe życie i zawsze będziesz się nad tym zastanawiać ... myślę, że nie ma co robić sobie wielkich nadzieji, ale warto jednak poznać prawdę i chociaż raz w życiu zobaczyć swoją rodzinę w której płynie taka sama krew, nawet jeśli z jakiś względów Ty albo oni zdecydują że dalszych kontaktów nie będzie ... myślę, że w tym wszystkim najgorsza jest niepewność, pytania które zostają bez odpowiedzi ... takie sama niepewność dręczy na pewno Twoją biologiczną rodzinę, oni tez nic o Tobie nie wiedzą ale są w gorszej sytuacji bo nie mają podstaw prawnych żeby nawiązać z Tobą jakikolwiek kontakt, Twoja biologiczna mama prawdopodobnie wiele razy w życiu też zadaje sobie pytanie gdzie jesteś, jak wyglądasz i jak ułożyło się Twoje życie .... myślę że każdy ma prawo wiedzieć skąd pochodzi, jak wyglądają jego rodzice, kim są i warto to wiedzieć nawet za cenę niepowodzenia (gdyby nie chcieli z Tobą kontaktu), przynajmniej nie będzie dręczyło Cię już to pytanie ... to tyle z mojego doświadczenia Uśmiech
w razie czego służę pomocą !!!!
powodzenia !!! i pamiętaj że mimo wszystko decyzję musisz podjąć sama ...

zapomniałam dodać, że ja raczej szukałabym kontaktu bezpośredniego, tak żeby móc porozmawiać a nie pisać ... o ile jest to możliwe

Koszulki reklama
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-08-2013 19:09 przez Asia.)
Znajdź Cytuj
soffiig

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 7
23-08-2013 15:46
ja tez mysle ze warto nawiazac kontakt - jeśli to one - twoje siostry nie powinny tego za zart wziasc - zapewne wiedza ze maja siostrę adoptowana.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 74
Reputacja: 3
27-08-2013 15:04
taka ciekawosta - czasem zdarza się tak, że kiedy zgłasza się osoba adoptowana do swojego rodzenstwa biologicznego, to wywołuje jakiś dziwny popłoch. (u mnie tak było i słyszałam też o podobnych przypadkach)
rodzina biologiczna pełna jest obaw, ze pojawi się ktoś z pretensjami, albo czegoś będzie chciał ...

ale tak czy inaczej warto próbować!

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości