Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam swojej biologicznej rodziny
tomasz-Wałbrzych

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 4
Dołączył: 24-07-2013
Reputacja: 1
Post: #1
24-07-2013 20:38
Witam serdecznie1
Urodziłem się w dniu 01-12-1979r w Wałbrzychu, tak mam podane na akcie urodzenia. W wieku 10lat koledzy i koleżanki ze szkoły zaczęły gadać, że jestem adoptowany. W domu gdy zapytałem o to zapadła cisza a potem, że dzieci kłamią bo chcieli mi dokuczyć. W tym roku 06-01-2013 roku zmarł mi ojciec adopcyjny od mamy nic się nie dowiedziałem a moim pochodzeniu, aż w końcu do dnia 22-07-2013r. zakupiłem pomnik dla ojca i mama ze wzruszenia zadała mi pytanie, które brzmiało bardzo oznajmująco cytuje: "Czy wiem, że jestem ich dzieckiem adopcyjnym i czy chcę wiedzieć kto jest moją prawdziwą rodziną, oraz że posiadam starsze rodzeństwo i ja byłem tym trzecim dzieckiem. Wszyscy trafiliśmy do adopcji i przysposobili mnie w wieku 2lat". Mnie, aż zamurowało i moja szybka odpowiedź zabrzmiała, że nie. Niestety ciekawość prawdziwego imienia czy nazwiska mojego była ciekawsza. Dzisiaj byłem w USC i tam kierownik pokazał mi wpis do księgi rejestrów, gdzie przy moim akcie urodzenia z boku szarej już kartki istniała adnotacja urzędowa, dziecko przysposobione. Jutro odbieram akt urodzenia z prawdziwymi danymi o sobie. Z tego co zapamiętałem dano mi wtedy na imię Sylwester Damian. Mam pytanie jak mógłbym bardziej znaleźć swoje rodzeństwo.Może ktoś pomóc?

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Tomcio

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 17
Dołączył: 27-06-2011
Reputacja: 0
Post: #2
24-07-2013 23:42
Witaj
Spokojnie dostaniesz akt będziesz miał dane rb na pewno ich znajdziesz pomyśl o sobie co zrobić żeby się nie stresować, spróbuj zając się jakąś pracą, hobby nawet na siłę, zmuś się do przynajmniej chwilowego skierowania myśli w inną stronę. Pamiętasz film matrix pierwszą cześć to jest coś takiego, ważne skup się na sobie, na tym,że jesteś, możesz decydować to nie koniec, tylko początek nowego życia i pamiętaj nie jesteś sam.
Pozdrawiam Tomcio

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

Przyjaciel nie do ruszenia
***
Liczba postów: 74
Dołączył: 11-07-2013
Reputacja: 3
Post: #3
25-07-2013 13:29
Witaj
Jeśli rodzeństwo także zostało oddane do adopcji to aktualnie także ma pozmioniane dane. Jako dziecko adopcyjne nie masz możliwości uzyskania w urzędu informacji o innych adopowanych dzieciach z Twojej rodziny biologicznej. Gdyby jednak te starsze rodzeństwo zostało przy rodzicach biologicznych, to dostaniesz ich dane.

Kiedy poznasz dokładnie swoje dane, zajrzyj na fora, choćby takie jak to, albo wpisz w google swoje nazwisko biologiczne i dopisz do frazy "szukam" albo "adopcja" ... być może ktoś (rodzeństwo) poszukiwało Ciebie tą drogą. Nigdy nie wiadomo. Może wyszukiwarka wyrzuci Ci jakieś ślady poszukiwań, może rodzeństwo, które było adoptowane a poznało prawdę wcześniej chciało Cię odszukać, ale natknęło się na przeszkodę prawną, czyli ochronę Twoich danych.

Kolejna sprawa to możliwość wnioskowania do sądu rodzinnego (w mieście, w którym odbyła się adopcja) o wgląd do dokumentów. Tam mogą być cenne informacje o rodzinie biologicznej, o przebiegu procedury adopcyjnej, o przyczynie adopcji.

To co powiedziała Twoja mama adopcyjna to może być prawdą, ale ona dostała zapewne niepełne, ogólne informacje. Kolejna sprawa, być może Twoja matka adopcyjna rodziła dzieci jeszcze po Tobie, więc tego rodzeństwa możesz mieć więcej. MOżliwości jest wiele.

Jeśli czujesz w sobie siłę i wiesz, że się z tym uporasz to szukaj. Być może ktoś na Ciebie czeka, a być może nie. warto wrócić do przeszłosci by ją poznać, inaczej to wszystko będzie męczyć przez całe życie, te domysły itd.
Życzę Ci powodzenia!

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj
tomasz-Wałbrzych

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 4
Dołączył: 24-07-2013
Reputacja: 1
Post: #4
25-07-2013 22:03
Mam nowy akt urodzenia z danymi biologicznych rodziców. teraz nie wiem czy mam się udać do gminy gdzie w dniu mojego urodzenia byli zamieszkani moi rodzice czy odwiedzić parafię w danej wsi?

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Tomcio

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 17
Dołączył: 27-06-2011
Reputacja: 0
Post: #5
26-07-2013 00:52
Witaj
Przeszukaj internet i z numerem sprawy idź do sądu.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
AgnieszkaAnna1970

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
Dołączył: 26-07-2013
Reputacja: 0
Post: #6
26-07-2013 23:06
Witaj Tomku.
Ja również jestem z Wałbrzycha i od 2,5 roku wiem że jestem adoptowana.
Przeszłam tą samą drogę co Ty. Szukałam rodziców biologicznych, rodzeństwa.
Wiem już bardzo dużo, chociaż jeszcze nie wszystko co chciałabym wiedzieć. Można książkę napisać.
Mogę Ci podpowiedzieć jak ja szukałam i co z tego wyszło. Jak chcesz popisać, pogadać pisz na e-maila: <!-- e --><a href="mailto:agi.pati@wp.pl">agi.pati@wp.pl</a><!-- e -->.
Pozdrawiam Cię serdecznie
Agnieszka

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Miecz.S-K

Przyjaciel nie do ruszenia
***
Liczba postów: 94
Dołączył: 01-11-2011
Reputacja: 1
Post: #7
29-07-2013 17:40
Witaj Tomku...
Postawione przez Ciebie pytanie "nie wiem czy mam się udać do gminy gdzie w dniu mojego urodzenia byli zamieszkani moi rodzice czy odwiedzić parafię w danej wsi?" troszeczkę bym odwrócił i powiedział, mając Tobie doradzić, w ten sposób.
Każde miejsce zamieszkania, urząd gminy, sąd rodzinny, dom dziecka, parafia, internet, fora dyskusyjne, itp. jest dobre... aby szukać, a w ten sposób zwiększać swoje szanse na odnalezienie swojej własnej rodziny biologicznej. Wbrew pozorom i obawom, bardzo wiele można się dowiedzieć
z parafialnych ksiąg metrykalnych, w miejscu twego urodzenia lub zamieszkania z okresu sprzed adopcji. Tam także można uzyskać wiedzę o sobie znając datę np. datę chrztu, związkach rodzinnych i ich powiązaniach /śluby, chrzty, pogrzeby/ czyli krewnych, którzy do chwili obecnej mogą tam mieszkać. Znając swój adres zamieszkania przed adopcją i pobytem w domu dziecka, sporą wiedzę można pozyskać w miejscu zamieszkania rodziny biologicznej od starszych sąsiadów. Akt zupełny już Posiadasz, zatem wiedzę dotyczącą danych o rodzicach także oraz nr i sygnaturę sprawy adopcyjnej,
a to już upraszcza sprawę. Do kompletu radzę wystąpić do sądu rodzinnego, w którym odbyła się adopcja o wszystkie odpisy dokumentów sprawy adopcyjnej i sentencję wyroku sądu rodzinnego. Podanie należy napisać do właściwego sądu rodzinnego, który nakazem udostępni dane z archiwum sądowego.
Inna rzecz, że Twoi rodzice adopcyjni te dokumenty także mogą posiadać, jeżeli jeszcze ich nie zniszczyli po adopcji, bo z tym różnie bywa i najczęściej, kiedy strach rodziców przed ujawnieniem faktów pokazuje "duże oczy", dokumenty celowo giną.
Sądzę, że w obecnej sytuacji i po rozmowie z mamą adopcyjną, wszystko jest już wyjaśnione lub można do końca wyjaśnić. Czasem cenna jest także wiedza samych rodziców adopcyjnych o przeszłości przysposabianego przez nich dziecka lub wiedza ich członków rodziny.
Sposobów pozyskiwania wiedzy o swojej przyszłości jest wiele i wszystkich warto spróbować dla osiągnięcia celu i wyjaśnienia przeszłości. W poszukiwaniach, a później już po odnalezieniu rodziny biologicznej trzeba jednak pamiętać o tym, że nic już nie będzie takie samo, jak wcześniej. Wówczas rozpocznie się dla Ciebie nowe życie. Życie i współistnienie w dwóch różnych rodzinach, tej która odrzuciła z różnych przyczyn i pobudek i tej która przyjęła... Nie jest łatwo to wszystko ogarnąć, ocenić, zaakceptować i dalej żyć normalnie.
Oczywiście życzę wszystkiego dobrego na drodze poszukiwań, poukładania własnego rozbitego świata
i odnalezienia, tak naprawdę, w tym wszystkim siebie....
P.S. Książkę o swojej historii, o której wspomina Agnieszka, proponuję zacząć pisać już teraz... i Tobie,
i Agnieszce...


Pozdr. Miecz.S-K
mailto: mieczyslaw.soroka.korczyc@gmail.com
gg: 230220
"Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się!" – Winston Churchill
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
tomasz-Wałbrzych

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 4
Dołączył: 24-07-2013
Reputacja: 1
Post: #8
30-07-2013 20:33
Witam was serdecznie. Byłem w Sądzie Rejonowym i chciałem poprosić o wyciąg z orzeczenia przysposobienia mnie podając sygnaturę aktu lecz zostałem poinformowany, że ten numer jest zły w akcie urodzenia. W Sadzie mówili,m że jest on za krótki. W akcie zupełnym urodzenia mam napisane postanowienie z dnia 04.08.1982r sygn. akt- 383/82. Jak się mam dowiedzieć o prawidłowej sygnaturze! Mieszkam na śląsku a akt jest w Urzędzie Miasta w Wałbrzychu. Czy mogę się starać o dokładną sygnaturę poprzez podanie listowne. Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia w szukaniu swoich bliskich

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

Przyjaciel nie do ruszenia
***
Liczba postów: 74
Dołączył: 11-07-2013
Reputacja: 3
Post: #9
30-07-2013 22:37
Witam
Myślę, że musiałbyś poprosić w sekretariacie sądu rodzinnego gdzie zapadło orzeczenie o udostępnienie pełnej sygnatury akt. Inaczej faktycznie będzie cieżko cokolwiek znaleźć. Widocznie skrót został zastosowany przez pseudo-urzędnika w USC, którego obowiązkiem było wpisanie PEŁNEGO numeru sygnatury. Nie może być tak, że przez czyjeś lenistwo masz teraz utrudnone lub nawet uniemożliwione dojście do swoich akt!
Napisz prośbę, podaj taki numer jaki masz z wyjaśnieniem, że skrót nic Ci nie daje, a tylko takie coś masz w dokumentach. Podaj swoje dane przed adopcją i po adopcji tak aby mogli zidentyfikować Twoją sprawę.
Ps. "sygn. akt- 383/82." to faktycznie końcówka sygnatury... z przodu musi być Numer wydziału sądu (liczba rzymska) później dwie litery, to jakieś skróty nazwy sądu, no i dopiero ta Twoja część sygnatury, którą znasz. Przynajmniej u mnie tak podobnie wygląda ten numer.

Koszulki reklama
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2013 22:37 przez rec.)
Strona Znajdź Cytuj


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  szukam rodziny biologicznej maniek 0 187 12-02-2017 20:29
Ostatni post: maniek
  Poszukuję swojej rodziny Toruń-Bydgoszcz-okolice :( Agnieszka 1985 6 2,759 30-06-2014 16:10
Ostatni post: rec
  Szukam rodziny ze strony ojca Karolina85 1 1,579 27-12-2013 14:49
Ostatni post: pautlinka
  Szukam rodziny biologicznej Jędrzejewscy ze Szczecina sajonara1 4 2,453 13-08-2013 18:21
Ostatni post: sajonara1
  Poszukuje biologicznej rodziny Szkocja 2 1,450 22-07-2013 23:51
Ostatni post: Kelvyn
  Poszukuję swojej Biologicznej rodziny... dorotapolak14 1 1,749 17-02-2013 17:16
Ostatni post: dorotapolak14
  poszukuje swojej rodziny Grudziądz pikachu 3 2,008 02-11-2012 16:44
Ostatni post: pikachu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości