Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kdziekolwiek jestes,jestes w moim sercu .
moni87

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
Reputacja: 0
14-08-2013 17:25
witam,niedawno dowiedzialam sie ze mama zaraz po urodzeniu oddala siostre do adopcj,znam tylko niepelna date ur04.1994 i nie jest to w 100% pewne.Szpital nie chce udzielic zadnych info dotyczacych daty ur a w urzedzie stanu cywilnego Pani twierdzi ze nie ma zadnych danych dlatego ze jak byla pelna adopcja to wszystko zostalo anulowane .Do konca w to nie wierze bo przeciez musi byc jakis slad tylko gdzie szukac ?Bardziej zalezy mi na wstepnej rozmowie z rodzicami adopcyjnymi bo nie chce nikomu burzyc spokoju jezeli ona nie wie ze jest adoptowana ...najgorze chwile mojego zycia Smutny

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 74
Reputacja: 3
16-08-2013 13:05
Witam
Rozumiem, że to trudna sprawa, która nie daje Ci spokoju. Jednak myślę, że nie powinno się szukać rodziny adopcyjnej. Jedyne co można zrobić to właśnie zburzyć im spokój. Jeśli siostra wie, że jest adoptowana to być może sama podejmie decyzję aby odszukać rodzinę biologiczną. Nie wiadomo w ogóle czy chce tego czy nie.

Prawo tutaj akurat jest dobrze pomyślane i całe szczęście respektowane. Nie ma możliwości by rodzina biologiczna (na drodze urzędowej) mogła skontaktować się z rodziną adopcyjną.

Moje rodzeństwo próbowało mnie odszukać i nie udało im się, nawet mimo znajomości w niektórych urzędach i instytucjach. Całe szczęście, bo nie wyobrażam sobie aby ktoś nagle niepokoił moich rodziców adopcyjnych. Wyobrażam sobie jaki to byłby stres dla nich, więc bardzo dobrze, że prawo jest jakie jest. W momencie kiedy sama tego chciałam, to łatwo ich odnalazłam. Jeśli twoja siostra postanowi zmierzyć się ze swoją przeszłością to zrobi to prosty sposób, a Tobie pozostaje nic innego jak tylko czekać.

Myślę, że takie odgrzebywanie sprawy z tej drugiej strony, czyli ze strony rodziny biologicznej, może narobić tylko niepotrzebnych kłopotów, przykrości itd. więc nawet gdyby była taka możliwośc, to nie powinno się z niej korzystać.

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj
Marta83

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 7
16-08-2013 21:46
Witam
Kiedys już tutaj pisałam na forum.. ze szczęśliwym zakończeniem Uśmiech tutaj właśnie odnalazłam ostatnią siostrę.
Teraz pojawił się inny problem. Myślałam,ze jesteśmy już wszyscy razem. odnalezieni. Ostatnio odwiedziła mnie siostra która jako jedyna została przy rodzicach biologicznych. Ją matka urodziła jak nas już zabrali. I powiedziała mi,ze matka miała jeszcze jedno dziecko..urodziła,wyszła ze szpitala i pojechała do domu dziecka i Go zostawiła.. Nic więcej nie wiem. Siostrze chyba nie zależy aby wypytać matke o więcej szczegółów,zresztą nawet jakby to domyślam się,ze nic się nie dowie.
A mnie zastanawia co mam teraz zrobić z tą informacją. Tyle lat szukałam rodzeństwa. Odnalazłam.. i teraz powinnam odpuscic?
czy w ogóle jest realna szansa znaleźć Go (to brat)? Tysiąc myśl mam. Z jednej strony ja już chyba nie mam siły na poszukiwanie ( nie ze wszystkim rodzeństwem jest tak jak sobie wymarzyłam) Z drugiej strony dlaczego tylko Jego mam nie szukać? kurcze.. nie wiem co robic
do tego dochodzi,jak to zrobić gdybym się zdecydowała. Jeśli matka oddała dosłownie w 3 dni po urodzeniu to gdziekolwiek będą jakies informacje umożliwiające znalezienie Go?

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Norbert717

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 20
19-05-2014 09:21
Jeśli jest to zgodne z Tobą to szukaj. Myślę, że istotnym jest udać się na parafię. Tam znajdziesz pierwsze informacje.

Pozdrawiam
Norbert - Portal Dzieciaki z klasą

http://www.dzieciakizklasa.pl/
Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości