Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam jakiejkolwiek Pomocy w odnalezieniu biologicznych korzeni !!!!
Sebastian

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 5
Reputacja: 0
15-12-2013 19:04
Witam wszystkich ! Jestem Sebastian mam 19 lat . Przebywałem w domu dziecka 5 lat w Miejscowości Kłodzko . Od samego początku wiedziałem o tym ze jestem adoptowanym i nie ukrywałem się z tym . Chociaż nie którzy potrafili dokuczać .... Poszukuje swojej biologicznej mamy lecz bardziej zależało by mi na odnalezieniu rodzeństwa bo wiem ze mam od rodziców adopcyjnych . Wiec tak Przebywałem Domu Dziecka ( Dom Dziecka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Kłodzku ) Urodziłem się 20.04.1994 moje Prawdziwe nazwisko to Sebastian Nowak . Jak przeczytałem z książeczki zdrowia moja mam to Krystyna Chciuk . Był jeszcze zapisany adres ale tego mogę nie być pewny czy faktycznie tam mieszka . W książęce była data urodzin dziecka 1986 rok prawdopodobnie mojej starszej siostry .

Oczekuje jakiej kolwiek pomoc nawet rozmowy z kimś kto podsunie mi jakiekolwiek rady Uśmiech
mój emeil : sebol33@poczta.onet.pl /// nr gg : 23790022

Koszulki reklama
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2013 19:57 przez Sebastian.)
Znajdź Cytuj
rec

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 74
Reputacja: 3
17-12-2013 10:28
Witaj
Na początek proponuję wizytę w USC w Kłodzku. Pobierz swój pełny akt urodzenia. W USC powinni Ci powiedzieć, ile Twoja matka biologiczna ma "zarejestrowanych" dzieci oraz ile miała porodów do czasu Twojego urodzenia (to wynika z tzw. księgi urodzin, która powstaje z dokumentów przekazanych przez szpitale do USC). Przy okazji dowiesz się czy Twoi biologiczni rodzice jeszcze żyją, róznie to może być. Tą drogą będziesz wiedział dokładnie kogo szukać. Nie wiem czy w każdym mieście, ale przynajmniej w tych wiekszych miastach jest coś takiego jak rejestr mieszkańców. Tam można wyciągnąć aktualny adres osoby, której poszukujesz - oczywiście na podstawie wyjaśnienia dlaczego szukasz, musisz pokazać swoje dokumenty itd. Obecnie przy przepisach o ochronie danych osobowych trudno jest cokolwiek zalatwić, ale w takich sprawach jak poszukiwanie rodziny biologicznej, to raczej nie ma problemów. Z drugiej strony, w dzisiejszych czasach jest internet, portale spolecznościowe, luddzie zostawiają swoje namiary, fotki w wielu miejscach.
Takie sprawy jak Twoja można rozłożyć na cześci pierwsze i krok po kroku poznawać dane, fakty, całą prawdę, aż ułoży się w jedną całość. Musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz tylko informacji, czy też chcesz kontaktu z najbliższymi osobami w sensie biologicznym, a jednocześnie zupełnie obcymi.
Możesz uderzyć do sądu rodzinnego, gdzie można dostać wgląd do dokumentacji z rozprawy sądowej dotyczącej pozbawienia praw rodzicielskich lub też zrzeczenia się praw rodzicielskich. Zapis z wypowiedzi matki/ojca/opiekuna prawnego z domu dziecka przed sądem zwykle bardzo jasno wskazuje jaki był powód adopcji, co w tej rodzinie było nie tak.

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj
Sebastian

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 5
17-12-2013 19:15
dzięki wielkie tylko tu chodzi o odległość nie da rady jakoś elektronicznie tego rozpocząć ? mieszkam z jakieś 300 km od Kłodzka ;/ Mam adres który był wpisany w książeczkę zdrowia i był zalepiony nowym .

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 74
Reputacja: 3
18-12-2013 08:33
Hej Sebastian. Odległość to faktycznie spora komplikacja. Ja miałam o tyle wygodnie, że wszystkie urzędy i miejsca mogłam odwiedzić praktycznie spacerkiem. Niestety nie sądzę aby drogą elektroniczną można było cokolwiek załatwić. Nie jestem tego pewna, więc nie mówię, że na pewno nie ... ale jednak tak na logikę, to urzędnik, przed tym zanim ruszy palcem do jakiejkolwiek sprawy, to najpierw musi petenta wylegitymować. Ode mnie każdorazowo domagali się pokazania dowodu osobistego, a później także i pierwotnego aktu urodzenia (aby porównać choćby datę urodzenia, czy aby na pewno występuję z wnioskiem po swoje dane). Nie wiem czy uda się załatwić sprawę e-mailem, w ten sposób nikt nie będzie pewien komu faktycznie wysyła skany Twoich dokumentów. Droga urzędowa to przede wszytskim oryginały papierów, podania, pisma, ustalanie tożsamości petenta na podstawie zdjęcia z dowodu i "orygunału" który wlaśnie stoi przed biurkiem urzędnika :-)
Zadzwoń do USC w Kłodzku, zapytaj co można zdobyć bez pojawiania się w urzędzie. Mam nadzieję, że jakoś się uda. Jeśli nie możesz się pojawić osobiście, to pewnie uda się listownie (listy polecone ZPO). Tożsamość wtedy potwierdza pracownik poczty, u którego podpisujesz kwitek odbioru uprzednio się legitymując. To wydłuży sprawę, ale nie będziesz musiał jechać tyle kilometrów.
Najlepiej pewnie by było, abyś znalazl jakieś dwa dni wolne i jednak wybrał się w podróż do Kłodzka oprzednio dogadujac się z urzędnikami, mówiąc że przyjedziesz specjalnie z drugiego końca Polski, aby mieli rzeczywiście przygotowane dokumenty dla Ciebie.

Koszulki reklama
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2013 09:29 przez rec.)
Strona Znajdź Cytuj
Agnieszka28

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 3
06-09-2014 22:07
witam czy wiesz coś więcej o swojej biologicznej rodzinie jak siostra sie nazywała albo gdzie mieszkali

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj