Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam Bydgoszcz Michał Papke(a) Chrzanowski 1978r
jacek.kesicki

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 2
Reputacja: 0
09-06-2014 20:55
Witam

Szukam biologicznej rodziny prawdopodobnie zamieszkującej w Bydgoszczy. Urodziłem się w 1978r w Bydgoszczy - imię nadane podczas narodzin to Michał. Wiem że przebywałem w domu dziecka w Toruniu. W 1980r nastąpiła moja adopcja. Nie mam żalu do nikogo, nie szukam spadku czy coś wtym stylu. Mam własne życie, nie zamierzam rujnować ani robić wyrzutów sumienia komukolwiek. Jak się okaże że rodzice nie żyją to chcę poprostu iść na ich grób i złożyć kwiaty i zapalić znicz. Wiem jakim obciążeniem dla biologicznych rodziców jest oddanie dziecka - chcę by wiedzieli że jestem dumny że odważyli się na taki krok. Z tego co mi mówiła moja adopcyjna mama to mam siostrę starszą. Co do swojej osoby to nie jestem standardowy :-). Jestem wysoki (180cm), szczupły, mam ciemniejszą karnację skóry niż zwykle (nie murzyn :-). Ktoś mi powiedział że nie mam zwyczajnych rysów jak standardowy Polak (kiedyś jakaś Romka powiedziała - "tys nasz jest" - ale wydaje mi się że to raczej nie jest prawdą). Wiem też że bawiłem się z jakimś dzieckiem romskim (ale czy było to w ośrodku adopcyjnym czy też nie tego niestety nie wiem. Wiem że jak byłem mały byłem małym "pulpecikiem".

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 74
Reputacja: 3
11-06-2014 08:58
Witaj
Miałam tak samo jeśli chodzi o zamiary - nie rujnować nikomu ułożonego życia, postawić znicz itd. jednak kiedy już znalazłam to okazało się, że nie ma powrotu w drugą stronę (przynajmniej w moim przypadku), siłą rzeczy nawiązały się nowe relacje i nigdy nie będzie już tak samo jak kiedyś.

Nie określiłeś precyzyjnie, poszukujesz rodziny o nazwisku Kęsiccy, Papke czy Chrzanowscy? Znam jednych Kęsickich z Bydgoszczy, ale mój kolega to blondyn, do tego blady :-)
Mam w tym mieście wydeptanych parę własnych ścieżek jeśli chodzi o odkrywanie własnej przeszłości. Jeśli jesteś na początku swojej drogi i potrzebujesz pomocy, to podpowiem co będę wiedziała. Pozdrawiam

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj
jacek.kesicki

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 2
12-06-2014 16:50
Kęsicki to moje nazwisko obecne. Podczas narodzin było Michał Chrzanowski Papke(a). Wsumie jak byłem w USC w Bydgoszczy i chciałem odpis zupełny aktu urodzenia to kobieta zrobiła wielkie oczy i powiedziała że nie mam szansy na coś takiego bo są tam dane przedadopcyjne a ona nie ma pewności że osoby które są tam wpisane jako rodzice biologiczni chcą bym znał ich dane.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

13-06-2014 12:07
No to wychodzi na to, że trafiłeś na niekompetentnego urzędnika. Od kiedy to rodzice biologiczni mogą sobie nie życzyć aby ich dziecko (oddane do adopcji) poznało ich dane? Zgodnie z prawem możemy poznać swój pierwotny akt urodzenia, a utajnione to musza być nowe dane dziecka (poadopcyjne), gdyby rodzice biologiczni chcieli je poznać. W tym samym urzędzie bez problemu dostałam swój pierwotny akt urodzenia. Po prostu wypisałam formularz. Tam sie zaznacza czy chcemy skróconą wersję czy pełną i po co nam ten wypis. Ja tam napisałam, że proszę u udostepnienie danych związanych z adopcją do celów prywatnych. Po 20 minutach miałam dokument w ręku, dlatego nie może tak być, że w tym samym USC dwóch petentów przychodzących w identycznej sprawie zostaną obsłużeni inaczej.
Spróbuj jeszcze raz, albo zadzwoń i spróbuj porozmawiać z kierownikiem tego działu co wydaje akty urodzenia. To jest niemożliwe aby nie udostępnili. Bez tego dokumentu dalej nie ruszysz swojej sprawy.

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj
zaadoptowanyMareczek

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 9
26-06-2014 00:04
A mi pokazano dokument, ale odpisu stanowczo odmówiono ( USC Szubin) - jakiś pomysł?

Przy okazji...pytaliście o rodzeństwo? Czy odpisy ich akt również możemy uzyskać? Te pierwotne oczywiście?

K.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

30-06-2014 16:05
Ja się pytałam o rodzeństwo. Pani urzędniczka pokazała kartę ze szpitala, która została przekazana do USC i z niej wynikało ktorym byłam porodem, więc wiedziałm ile mam starszego rodzeństwa. To był dokument aktualny na dzień moich urodzin, więc nie dowiedziałam się już niczego odnośnie młodszego rodzeństwa. Takie informacje dostałam później i zupełnie inną drogą.

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj