Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zaburzenia psychiczna
du-dus

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 2
Dołączył: 19-08-2014
Reputacja: 0
Post: #1
19-08-2014 14:57
Witam serdecznie!
Mam na imię Paweł i wraz z moja żona staramy się o adopcję dzieci. Niestety, prawie 20 lat temu przeszedłem chorobę – zespół depresyjno- maniakalny, wciąż biorę zachowawczo leki psychotropowe.
Doskonale funkcjonuję w społeczeństwie, nie mam żadnych objawów choroby. Niestety, po zgłoszeniu się do miejscowego Ośrodka Adopcyjnego otrzymałem odpowiedź odmowną ze względu na chorobę psychiczną, przebyta w młodości. Dyrektorka Ośrodka radziła się w tej sprawie ponoć Ministra ale odpowiedzi nie chciała nam pokazać , uzasadniając,że Minister i tak postawił wymagania, którym nie bylibyśmy w stanie sprostać.
Czy taka odpowiedź czeka mnie w każdym Ośrodku Adopcyjnym? Czy mogę odwoływać się od decyzji Ośrodka? Czy mogę w jakiś sposób obejść ten przepis aby zaadoptować ( a może w innej formie przyjąć dzieci)?
Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Paweł z żoną

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Miecz.S-K

Przyjaciel nie do ruszenia
***
Liczba postów: 94
Dołączył: 01-11-2011
Reputacja: 1
Post: #2
19-08-2014 17:42
Witam...
Decyzja Ośrodka Adopcyjnego, w świetle obowiązującego prawa dotyczącego spełnienia warunków i kryteriów, które muszą spełniać kandydaci
na rodziców zastępczych, jest w Waszej sprawie, jak najbardziej słuszna i prawidłowa. W każdym Ośrodku Adopcyjnym obowiązujące prawo jest takie samo dla wszystkich kandydatów.
Zatem każdy OA będzie wydawał, w świetle przedstawionych przez Was – małżonków /kandydatów/ na bazie wymaganych dokumentów, w tym szczególnie i także Twoich Pawle dokumentów, decyzję odmowną. Od decyzji ośrodka zawsze można się odwoływać do organów nadrzędnych. Trzeba jednak pamiętać, że w ślad za odwołaniem będą wędrowały także dokumenty i wiedza w sprawie, z ośrodka, który wydał decyzję odmowną. Proponuję nie obchodzić w żaden sposób obowiązującego prawa i w tej kwestii przepisów, ponieważ jest to przede wszystkim łamanie prawa.
Z drugiej strony musiałyby to również uczynić osoby odpowiedzialne za przygotowanie procesu adopcyjnego w OA, a także Sąd Rodzinny, co nie będzie z pewnością miało miejsca. Zatajanie faktów, pomijanie ich, poświadczanie nieprawdy o stanie faktycznym kandydatów, w tym stanie zdrowia kandydatów, w prowadzonym przygotowaniu i sprawie adopcyjnej jest z pewnością karalne. Zatem założenie możliwości obejścia tych przepisów dla uzyskania określonego celu – adopcji dziecka – źle świadczyłoby o zamiarach i celu adopcji.

Osobiście uważam, przy pełnym szacunku dla Ciebie Pawle, za odwagę ujawnienia swego stanu zdrowia, iż choroba, którą Przeszedłeś przed laty
i wskutek podjętego leczenia doskonale Funkcjonujesz w społeczeństwie, będąc pod ciągłą kontrolą lekarską i w dalszym ciągu wspomagany farmakologicznie, że jest to dość ciężka choroba. Na tyle ciężka i zaleczona, w której wiele jeszcze się może zdarzyć i ujawnić - nawet po wielu latach, iż świadomie i dla dobra dziecka, które miałoby być Wam powierzone opiece, nie Powinniście jednak takiej decyzji podejmować. Wydaje mi się, że OA dobrze rozumiejąc Wasz problem i kierując się tym samym, wydały decyzję odmowną.Pozdr. Miecz.S-K
mailto: mieczyslaw.soroka.korczyc@gmail.com
gg: 230220
"Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się!" – Winston Churchill
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
du-dus

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 2
Dołączył: 19-08-2014
Reputacja: 0
Post: #3
22-08-2014 20:07
Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Miecz. S-K.
Szkoda,że nie daje nam nadziei na adopcję.
A czy są jakieś inne, "lżejsze" formy przysposobienia dzieci, może bardziej tymczasowe i " luźniejsze" prawnie ?
Bardzo byśmy chcieli z żoną poświęcić się opiece dzieciom , czy wiadomo Ci coś na ten temat?
pozdrawiam
Paweł z żoną

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

Przyjaciel nie do ruszenia
***
Liczba postów: 74
Dołączył: 11-07-2013
Reputacja: 3
Post: #4
25-08-2014 15:26
Szanowny Panie
Ten kraj i przepisy prawa byłyby zupełnie absurdalne gdyby osobom, które przeszły choroby psychiczne ktokolwiek powierzył dzieci do adopcji. Skoro pyta Pan o sposób na obejście przepisów to z całą radością mówię, iż nie da się.


Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości