Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co jeszcze moge zrobic?
Marianna H.

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 8
Reputacja: 0
26-08-2014 16:31
Witam, nie jestem adoptowana, mamy biologiczne dorosle dzieci.

Podjelam sie bezinteresownie z mojej dobrej woli pomoc mlodej osobie( ur. w 1978r.) odnalezc- dowiedziec sie czy ona ma jakas rodzine w Polsce.

Osoba ktorej pomagam stracila jezyk polski po adopcji.

Rodzice adopcyjni Olgi podczas przeprowadzanej adopcji pytali przelozona DD w Sosnowcu ul.Sucha 21 ,czy Olga ma rodzenstwo.Odpowiedziano, ze Olga jest sierota.

Przed trzema laty Olga postanowila,ze chce dowiedziec sie cos o rodzinie w Jaworznie a ogolnie w Polsce.

Ludzie dobrej woli i szczerej pomocy , droga internetowa i tez przypuszczam ze narazali sie sami ""zdobyli"" dane osobowe Olgi rodziny i jej rodzenstwa w Polsce.

Okazalo sie,ze Olga miala jeszcze troje mlodszego rodzenstwa. Anna ur.1980 roku i Joanna ur. w 1983 roku zostaly oddane do DD-adres nieznany. Najmlodszy Krzysztof ur.w 1984 roku zostal oddany do DD w Sosnowcu, ul. Szczecinska 11.Wyslalam mejl do tego DD z pytaniem czy zostawil swoj adres po opuszczeniu DD. Otrzymalam odpowiedz, ze tak owszem przebywal taki chlopiec do pelnoletnosci .Obecnie mieszka w Sosnowcu i miewa sie dobrze, ale nie zostawil zadnych danych miejsca zamieszkania.
Zaczelam szukac w internecie ksiazki telefoniczne miasta Sosnowiec.Niestety nie znalazlam zadnego Krzysztofa Turek. Na moje ogloszenie odezwala sie zyczliwa osoba, mieszkajaca w poblizu DD w Sosnowcu ,ul.Szczecinska.Twierdzac,ze Krzysztof nie mogl przebywac do pelnoletnosci w DD pod podanym adresem bo to jest DD malego dziecka do 5-go roku zycia.

W USC w Jaworznie nie ma zadnych danych Anny,Joanny i Krzysztofa.

Posiadam dane osobowe matki biologicznej jej date urodzenia, adres zamieszkania i date zgonu.Mam nawet dane osobowe rodzicow, matki biologicznej.Znam dokladna date urodzenia Anny , Joanny i Krzysztofa.

Wypelnilam 3 dokumenty, jeden na kazda poszukiwana osobe. W banku zostaly wplacone kwoty wymagajace przyjecia sprawy .Werifikacja bankowa razem z listem poleconym zostala wyslana w listopadzie w 2012 roku do:

Centrum Personalizacji Dokumentów
Ministerstwa Spraw Wewnętrznych
Ul.Pawińskiego 17/21
Warszawa 02-106

Wkrotce bedzie dwa lata od wyslania dokumentow i zadnej odpowiedzi.

Tak bardzo chcialam pomoc Oldze odnalezc jej rodzenstwo.

Czy wszystkie mozliwosci zeby odnalezc rodzenstwo sa wyczerpane?

pozdrawiam wszystkich czytajacych.

Marianna H.

Koszulki reklama
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2014 16:32 przez Marianna H..)
Znajdź Cytuj
rec

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 74
Reputacja: 3
13-10-2014 10:11
Witam
Obie siostry mogą mieć teraz inne nazwiska, po pierwsze wynikające z adopcji, po drugie być może wyszły za mąż, więc teraz ciężko odnaleźć. Jedyna wskazówka to pesel, bo ten się nie zmienia nigdy, nawet po zmianie tożsamości. Na aktach urodzenia wpisuje się też pesel.

Może łatwiej będzie odnaleźć brata. Jeśli faktycznie przebywał w domu dziecka długi czas to może nie został adoptowany i legitymuje się cały czas tym samym nazwiskiem. Istnieje parę sposobów na odszukanie w takiej sytuacji.

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj
Marianna H.

Nasz nowy przyjaciel
**
13-10-2014 10:56
........Istnieje parę sposobów na odszukanie w takiej sytuacji.........rec ...Olga/Sofia bedzie wdzieczna za trafne informacje- co dalej?
--
Z USC w Sosnowcu otrzymalam odpowiedz ,ze Anna,Joanna,Krzysztof ich daty urodzenia , matki biologicznej dane osobowe, takie osoby nie figuruja w registrze.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

13-10-2014 14:12
czy dotarła Pani do aktów urodzenia tych osób? są tam pesele?

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj
Marianna H.

Nasz nowy przyjaciel
**
13-10-2014 15:34
Aktow urodzenia nie posiadam. W pewien sposob zdobylam dane osobowe rodzenstwa, nie chce wyszczegolniac w jaki sposob , ze wzgledu na osoby ktore mnie w tym pomogly..Rodzice adopcyjni Olgi/ Sofii dostali jej ksiazeczke zdrowia ze szpitala ,waga,szczepionki itd.W ksiazeczce byl adres matki biologicznej(mieszkala pod tym adresem do 1985 roku,zmarla w 2007 roku) i jej data urodzenia.

Dotarlam do pewnej osoby znajacej matke biologiczna Sofii. Pani potwierdzila ,ze Anna i Joanna zostaly oddane do DD lecz nie pamieta miejscowosci i kiedy zostaly oddane, tylko to ze trafily do roznych placowek. Krzysztof , wiedziala tylko,ze gdzies w Sosnowcu zostal umieszczony.
Dowiedzialam sie date urodzenia i adres DD w Sosnowcu w ktorym Krzysztof przebywal . Napisalam do DD w Sosnowcu, ul.Szczecinska 11.Dostalam odpowiedz, tak przebywal taki chlopiec pod danym adresem do pelnoletnosci, dane osobowe matki biologicznej zgadzaly sie i jego data urodzenia.
--
Wypelnilam 3 dokumenty, 1 na kazda poszukiwana osobe, Sofia wplacila w banku na podane konto sume wymagajaca przyjecia sprawy.
Sofia wyslala listem poleconym wypelnione druki i werifikacje bankowa potwierdzajaca wplate w banku
do,

Centrum Personalizacji Dokumentów
Ministerstwa Spraw Wewnętrznych
Ul.Pawińskiego 17/21
Warszawa 02-106
---
Dotychczas zadnej odpowiedzi z MSW.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

13-10-2014 19:15
Witam ponownie. Nie pytam w jaki sposób zdobyła Pani dane i kto pomagał, bo to nie moja sprawa :-) Wiem doskonale, że niezbyt oficjalnymi kanałami można pewne sprawy załatwić szybciej no i otwierają się też pewne dodatkowe drzwi :-) Ale nie o to chodzi.
Nie wiem nadal, czy ma Pani pesele tych osób? To sprawa kluczowa.

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj
Marianna H.

Nasz nowy przyjaciel
**
14-10-2014 07:46
Witam, nie posiadam pesel poszukiwanego rodzenstwa.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
rec

15-10-2014 09:02
no to szkoda, bo właśnie pesel daje różne możliwości
w takiej sytuacji warto po prostu skoncentrować się na poszukiwaniach brata, bo tak jak wspomniałam jest największe prawdopodobieństwo, że funkcjonuje pod tym samym nazwiskiem i imieniem.

Koszulki reklama
Strona Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości