Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjmę dziecko do siebie od zaraz
szanel

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 2
Reputacja: 0
30-05-2011 15:53
WITAM

Chętnie przyjmę dzidzisia do siebie od zaraz ... Jestem z wykształcenia pedagogiem dobrą osoba i chetnie zaadoptuje malutka kruszynke !!
Prosze osoby chcące oddzać dziecko o kontakt. Jestem Tarnowa.
<!-- e --><a href="mailto:pielka30@gmail.com">pielka30@gmail.com</a><!-- e -->

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
byk

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 20
27-07-2011 15:18
Ale chcesz adoptować dziecko samodzielnie? A można tak? Nie trzeba być małżeństwem?

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
szanel

Nasz nowy przyjaciel
**
27-07-2011 17:22
Mozna tak oczywiście nie trzeba miec meza ..

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
byk

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 20
27-07-2011 23:30
A jak jest sam mężczyzna, to może adoptować dziecko, czy może to tylko robić kobieta? Pytam tylko z czystej ciekawości, jestem laikiem w tych sprawach Uśmiech Więc jeśli moje pytanie jest niedorzeczne, to proszę o politowanie Uśmiech

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
carolcia18

Nasz nowy przyjaciel
**
02-10-2011 13:05
nie ma czegoś takiego że pani przyjmie do sb dziecko i od zaraz proces adopcji trwa dosyć długo najkrócej około 8 miesięcy nie ma tak.Niestety są takie wymagania że trzeba mieć męża bo dziecko potrzebuje obydwojgu rodziców i matki i ojca ich ciepła zrozumienia i miłości.Wracając do adopcji są kursy przygotowawcze które też trwają długo.NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO OD ZARAZ

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
EM-a

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 64
03-10-2011 13:01
I dzieki Bogu że jest to zgodnie z prawem niemożliwe. kiedyś (ponad 40 lat temu) adopcje mimo obowiazującego prawa były możnaby to nazwać "dzikie'. Jak ktoś sie zjawił w DD i dzieciak go zlapał za nogę i nie puścił, to z nim przyszły rodzic adopcyjny wychodził. Teraz tak nie jest, choć nie twierdzę, że te wszystkie "sprawdziany" dla przyszłych rodziców adopcyjnych są na miejscu. I czy rzeczywiście odzwierciedlają profil przyszłych rodziców? moznaby sie nad tym mocno zastanowić... mam taki przypadek w rodzinie.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
niunia9970

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 37
14-11-2011 23:51
Szanel, z całym szacunkiem, ale "przyjmę dziecko od zaraz" to wskazanie do dyskwalifikacji w procesie adopcji (to moje osobiste zdanie). Przecież dzidziuś, ta "maleńka kruszynka" to nie jest zabawka, którą ktoś da Ci w prezencie za darmo. Jeśli jesteś pedagogiem to takie podejście do sprawy adopcji jest faux pas, delikatnie to ujmując. Na takie ogłoszenie nie zareagowałabym chcąc oddać szczeniaka. Chęć adopcji nie może być kaprysem, bo jest odpowiedzialnością za czyjeś już skrzywdzone życie, a takie ogłoszenie jest nie na miejscu.

PER ASPERA AD ASTRA

Mój nr GG 31131662
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
EM-a

15-11-2011 10:13
popieram wypowiedź mojej poprzedniczki. Adopcja dziecka to nie kaprys, to odpowiedzialność za życie innej, bezbronnej, potrzebujacej naszego wsparcia, na każdym etapie swojego rowoju, istotki. To odpowiedzialność na całe życie...

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Miecz.S-K

Liczba postów: 94
Reputacja: 1
15-11-2011 19:50
Witam...
Propozycją "Szanel" jestem po prostu oburzony. Forum zaadoptowani.pl, na którym "Szanel" się pojawiła nie jest boksem na bazarze,
a nikt z ludzi w nie poważnie zaangażowanych nie napisze odpowiedzi na ową propozycję, z informacją o tym, że tu i teraz można "przejąć" dziecko. Całe szczęście, że prawnie takie propozycje do realizacji są zabronione i nie można na jakieś zachcianki w ten sposób podejmować działań zmierzających do ich uskutecznienia. Treść napisana przez "Szanel", żeby nie być gołosłownym, jest
z poziomu ogłoszeń / niczego nie ujmując wydawnictwom / w Anonsach lub na Allegro typu: "Chętnie oddam śliczne szczeniaki w dobre ręce", "Chętnie przyjmę ziemię po robotach budowlanych"... "Chętnie przyjmę osobę samotną wynajmując jej pokój umeblowany". Później można ogłoszenie umieścić ponownie... "Chętnie oddam śliczne szczeniaki w dobre ręce".
Decyzja o adopcji dziecka, umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej, to nie zakup przedmiotu, który jak się zepsuje to będzie można oddać innym lub wyrzucić. To przede wszystkim odpowiedzialność / tu rozszerzę wypowiedź forumowiczów- EM-a i Niunia9970 - odpowiedzialność, która jest przez całe życie, ale także przenoszona jest na następne pokolenia, gdyż przez wychowanie dziecka adoptowanego czynimy coś więcej - te dzieci kiedyś dorosną, założą własne rodziny i będą posiadać własne dzieci /, właściwy stan emocjonalny, odpowiednie przygotowanie, szkolenie, znajomość stosownej literatury, przejście odpowiednich badań i testów, umiejętność korzystania z pomocy u psychologów i we właściwych poradniach, w przypadku pojawienia się trudności w wychowaniu dziecka, a także wiele innych pozytywnych cech osobowościowych człowieka w dowiązaniu do rodziny, którą powinni tworzyć kobieta
i mężczyzna w prawnym związku dla bezpieczeństwa małego człowieka. Wszystko to wymaga czasu i przygotowania kandydatów do nowej drogi życiowej by nie popełnić błędu, a przecież i tak się one zdarzają...
Przy całym szacunku do osoby pedagoga "Szanel" - pedagoga tak naprawdę od nie wiem czego / Pedagogika to olbrzymi zakres wiedzy - (...) (Wikipedia) Pedagogika (gr. Παιδαγωγική) – zespół nauk o wychowaniu, istocie, celach, treściach, metodach, środkach i formach organizacji procesów wychowawczych(...), który mi jeszcze pozostał, a nie pozostało go zbyt wiele - powiem jedno - aby przyjąć "pokaleczone przez los dziecko" nie wystarczy być pedagogiem, dobrym człowiekiem, mieć chęci i warunki do wychowywania dziecka. Potrzeba znacznie, znacznie więcej...
Z życzeniami nie spełnienia planów... Pozdrawiam Miecz.S-K

Pozdr. Miecz.S-K
mailto: mieczyslaw.soroka.korczyc@gmail.com
gg: 230220
"Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się!" – Winston Churchill
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
EM-a

16-11-2011 09:22
dokończę wypowiedź Mieczysława.... potrzeba czegoś wiecej - MIŁOŚCI . Resztę pozostawiam bez komentarza bo jest zbyteczny, Mieczyslaw wyraził wszystko co ja bym również powiedziała w tym temacie.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj