Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam :)
Ellaa

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 3
Reputacja: 0
30-09-2016 19:24
Jestem Ela mam 30 lat i wiem od moich rodziców, że zostałam adoptowana jak miałam 3 latka. Mam dylemat czy szukać rodziców biologicznych czy też może sobie odpuścić. Nie chciałabym się zawieść bo wiem, że mieli prawo odwiedzać mnie kiedy chcieli jednak ani razu się nie pojawili ani nawet nie napisali Smutny

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Miecz.S-K

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 94
Reputacja: 1
30-09-2016 22:41
Oczywiście, że szukać... Szukać koniecznie, by odpowiedzieć sobie na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Inaczej myśl o tym będzie powracać w nieskończoność, a perspektywa straconych szans prześladować. Jednocześnie warto się nastawić na wiele rozczarowań, gorzkich chwil i zderzeń z prawdą, która nie jest łatwa do przełknięcia i nie mieć wielkich nadziei, że po tylu latach będzie wszystko dobrze,
a przeszłość się uda naprawić. Tego z pewnością nie będzie. Jednakże lepsza gorzka prawda niż słodkie domysły...
Nie chce mi się wierzyć w w to, że rodzice biologiczni mieli prawo Ciebie odwiedzać kiedy tylko chcieli, ponieważ tak "dobrze" to nie ma... Dziecko adoptowane ma uregulowany status prawny względem rodziców biologicznych - ich rola prawna w życiu dziecka adoptowanego kończy na zawsze
i tą rolę przejmują rodzice adopcyjni, którzy prawie nigdy nie godzą się na takie możliwości, o których Piszesz. Są oni dla RA i dziecka adoptowanego - osobami obcymi, którym albo odebrano prawa rodzicielskie, albo z nich zrezygnowali. Częściej RA tłumaczą swojemu już dorosłemu lub dorastającemu dziecku, kiedy już pozyska wiedzę o sobie, iż jest dzieckiem adoptowanym, że mieli RB takie prawo, by chronić - ze strachu - własne pozytywne relacje z dzieckiem, które mogliby potencjalnie utracić...

Powodzenia w poszukiwaniach i znalezieniu prawdy o sobie...

Pozdr. Miecz.S-K
mailto: mieczyslaw.soroka.korczyc@gmail.com
gg: 230220
"Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się!" – Winston Churchill
Koszulki reklama
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2016 22:43 przez Miecz.S-K.)
Znajdź Cytuj
witekportesz

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
11-11-2016 22:01
Mam na imię Witek, jak większość w tym dziale chciałem powiedzieć kilka słów o sobie. Jestem między Wami świerzakiem totalnym, dopiero co się zapisałem do tego forum. Bardzo się z tego cieszę. Witam

polski katalog stron
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
janekporek

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
28-11-2016 20:12
Witajcie wszyscy razem i każdy z osobna. Mam na imię Janek i jestem 18 latkiem. Lubię sport i szybkie samochody, jak większość facetów. Ponieważ jestem nowy to się witam.

drewno kominkowe nowa iwiczna
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości