Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twarda woda z kranu
tolco1976

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 5
Reputacja: 0
23-01-2017 09:54
Chciałam powiedzieć, że mam ogromny problem z twardą wodą w domu. Psuje ona smak wszystkich potraw - jestem na tym punkcie bardzo wyczulona. Woda jest na tyle twarda, że w kawie czy herbacie za każdym razem widzę kamień/osad. Czajnik jest zakamieniony, baterie zlewowe pełne osadu. Z tego co czytałam wodociągi nie dbają specjalnie o miękkość wody, bo im to nie na rękę. Twarda woda tworząc osad w rurach zatyka ewentualne szczeliny w instalacji. Teraz moje pytanie... czy próbowałyście używać urządzeń typu FT-Line czy wszyscy używają dzbanków typu brita itp.? Wolałabym mieć STAŁY dostęp do wody czystej. Proszę o pomoc.

nasza strona internetowa
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
irmka

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 9
10-05-2017 10:22
No ponoć picie wody z kranu to nie jest nic złego Chociaż jeśli chodzi o mnie to nie jestem w stanie się do takie wody przekonać. Szczególnie jeśli chodzi o dzieci Nie wyobrażałam sobie również codziennie do domu tachać butelek wody mineralnej ( nie jest to ani wygodne ani ekologiczne).

Ostatnio sprawiliśmy sobie taki dystrybutor wody:
http://www.blizejzrodla.pl/

Woda nie jest już taka twarda Oczko

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
carmin

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 23
26-06-2017 14:48
Na szczęście my mamy bardzo dobrą wodę, pod modernizacji MPWiK stanęło na wysokości zadania i warszawską kranówkę można pić bez obaw, podają ją nawet w pubach

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
Anlee

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
04-07-2017 11:58
W sklepach są różne urządzenia uzdatniające i zmiękczające wodę. Z mojego doświadczenia wiem, że np. w Częstochowie woda jest twarda, a w Katowicach już nie. Więc, to zapewne też zależy do ujęć i dostawcy.

Przydatne gadżety turystyczne nie muszą być drogie.
Koszulki reklama
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2017 11:59 przez Anlee.)
Znajdź Cytuj
Konrad20

Nasz nowy przyjaciel
**
04-07-2017 19:12
Popieram poprzednika w 100% Uśmiech

Nie należy wierzyć, iż istnieją granice grozy, który zdolny jest przyjąć ludzki umysł.
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
wiwaxx

Nasz nowy przyjaciel
**
04-07-2017 23:37
ja bym nie mogła pić wody z kranu;/ ale nie stosuje jeszcze dzbanków z brita . Ile one kosztują?

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
kamiladudek

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 1
05-07-2017 00:09
u nas w kranie woda jest tragiczna.. absolutnie nie nadaje sie do picia, ciezko jest juz nawet odzywic skore po myciu. Dlatego zdecydowalismy sie jednak na dystrybutor wody. Na darnatury.pl/woda/fakty-mity-woda mozna wiecej przeczytac o faktach i mitach na ich temat.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości