Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szukam rodzeństwa
irena

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 12
Reputacja: 0
20-10-2011 00:16
Witam Uśmiech mam 40 lat i szukam swojego rodzeństwa prawie 10 lat. Były chwile załamania,że traciłam nadzieję, że w ogóle nie znajdę ich. Dowiedziałam się wszystko do momentu adopcji a dalej jest mur nie do rozwalenia do dnia dzisiejszego. Rodzeństwo które szukam jest już pełnoletnie, ale podejrzewam, że nie wie, że jest adoptowane( 22letnia siostra i 25letni brat) i obawiam się że mogą mieszkać blisko siebie i nic o sobie nie wiedzą(urodzili się w szpitalu w Otwocku i tam bezpośrednio byli adoptowani). Byłam po raz kolejny w sądzie otwockim i niestety nikt nie chce mi pomóc zasłaniając się prawami że nie mogą tego zrobić, że wymyśliłam sobie historyjkę itp.Nie chce zburzyć ich dotychczasowego życia dlatego chciałabym spotkać się z ich rodzicami i im to wszystko dokładnie opowiedzieć.
Szukam również brata,który w styczniu skończy 34 lata i został adoptowany po '' wczasach wapienice''.. Co ja mam robić Smutny

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
EM-a

Przyjaciel nie do ruszenia
Liczba postów: 64
20-10-2011 11:59
witaj!
proponuję oficjalnie złozyc wniosek w sądzie który przeprowadził proces adopcyjny twojego rodzenstwa. Każdy wniosek musisz napisac osobno - czy li twoim przypadku bedą to 3 wnioski. taka jest procedura, ze Sąd na twój wniosek kontaktuje sie z rodzicami adopcyjnymi twojego rodzenstwa i ich informuję że ich poszukujesz. Ja napisałam mniej wiecej tak:
SĄD REJONOWY
.....WYDZIAŁ CYWILNY
W.....................
ul........................
(kod pocztowy i nazwa miejscowości)

WNIOSEK

W związku z uzyskaniem przeze mnie odpisu zupełnego aktu urodzenia na nazwisko: ................... ur. ...............r. w ............. oraz informacją o posiadaniu przeze mnie biologicznego brata – .................., urodzonego w dniu .......................r.
w ................, a adoptowanego z Domu Małego Dziecka w ............... w dniu ............r. przez małżeństwo zamieszkałe w ..............., zwracam się z wnioskiem
o poinformowanie adopcyjnych rodziców mojego brata o fakcie, że go poszukuję.
Zwracam się również z wnioskiem o skierowanie prośby do adopcyjnych rodziców mojego brata o umożliwienie mi kontaktu z bratem.

Zycze powodzenia. W moim przypadku poszukiwania przez Sąd nadal trwają. masz prawo złozyć taki wniosek - nie daj sobie wmówić , że nie , pozdrawiam EM-a

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
irena

Nasz nowy przyjaciel
**
20-10-2011 22:06
Dzięki serdeczne Uśmiech Tylko,że ja nie mam pełnego aktu urodzenia swego rodzeństwa i niestety nie dostanę. Byłam dziś w USC w Otwocku i mi odmówili. Pozdrawiam i Tobie też życzę powodzenia

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
irena

Nasz nowy przyjaciel
**
09-02-2012 23:02
WitajcieUśmiech Niestety na różne sposoby próbowałam zdobyć pełne odpisy aktów bez powodzenia, ale nie poddaje się. Napisałam wniosek jak mi doradziłaś i czekam na odpowiedź Oczko

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
EM-a

10-02-2012 13:30
witaj!
nie wiem jak jest w Twoim p;rzypadku, ale ja daty urodzenia rodzeństwa dostałam z ksiag parafialnych (ksiąg chrztu)... to też jakieś źródło informacji Uśmiech a datę urodzenia brata podała mi pani z Domu dziecka, w ktorym przebywaliśmy. Masz prawo znać dane rodzeństwa sprzed adopcji, dziwie sie ze w USC nie chca ci powiedzieć. Ja umówiłam się z kierownikiem USC jak juz miałam dane z parafii w celu potwierdzenia tych danych w ksiegach cywilnych... i potwierdzono mi je. Oczywiście poszłam ze swoimi wszystkim dokumentami aby udowodnić stopien pokrewieństwa.

może ta podpowiedź coś wniesie w dalsze Twoje poszukiwania, życzę powodzenia... Ewa

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
irena

Nasz nowy przyjaciel
**
11-02-2012 16:22
Witaj Uśmiech
Ja daty urodzin swojego rodzeństwa znam z różnych źródeł. Część z dokumentów, które były w domu u babci(która mnie wychowała), część od ojca(obecnie już nie żyje), którego poznałam gdy miałam 15 lat,a ostatnią część ze szpitala w którym matka rodziła(napisałam do ruchu chorych). Te odpisy pełne pomogłyby mi w odnalezieniu nie koniecznie przez sąd. W USC powiedziano mi, że nie mogę dostać tych dokumentów,bo są adnotacje( nie oficjalnie wiem jakie:1. Bez zgody sądu jest to nie możliwe. 2. Sąd bez porozumienia z rodzicami adopcyjnymi nie może wyrazić zgody.).
Ja wiem wszystko do momentu adopcji, kto i kiedy w jakich okolicznościach był adoptowany.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
irena

Nasz nowy przyjaciel
**
14-02-2012 10:58
Witajcie:-)
Niestety odpowiedź z sądu przyszła odmowna. Napisali,że kontakt z rodzicami adopcyjnymi są poza kompetencją sądu:-(

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
EM-a

14-02-2012 15:23
własnym oczom nie wierzę jak to czytam !!!! ktory Sąd Ci tak odpowiedział.
Mnie w Sądzie w Gdańsku powiedzieli że to właśnie tylko ONI są uprawnieni do kontaktu z rodzicami adopcyjnymi....

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
irena

Nasz nowy przyjaciel
**
14-02-2012 23:09
Witaj.
Sąd w Otwocku. Te ,,przemiłe panie,, od początku mówią nie, żadne moje argumenty do nich nie przemawiają...

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości