Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adopcja 15-latka
House

Nasz nowy przyjaciel
**
Liczba postów: 2
Reputacja: 0
22-10-2011 12:38
Witam!
Te wszystkie ustawy, przepisy itd. są dla mnie nieco męczące. Czy ktoś mógłby w miare oględnie opisać mi jak wygląda proces adopcji 15-latka? Jakie warunki należy spełnić?

Sytuacja wygląda następująco:
W wypadku samochodowym zginął mój znajomy ze studiow i jego corka. Wspomniany mezczyzna byl tez ojcem 15-letniego teraz syna (wypadek miał miejsce wczoraj, natomiast chłopak skonczyl poprzedniego dnia 15 lat). Moj znajomy opiekowal się dziećmi od rozwodu z żoną (7 lat wcześniej), obecnie mieszającą w Niemczech.

Chciałbym się dowiedzieć, kto w takim wypadku zająłby się chłopakiem? Matka, dziadkowie? Czy w takiej sytuacji istnieje możliwośc jego adopcji?
Sam jestem po rozwodzie, wychowuję pięcioro dzieci, pracuję jako neurolog i chirurg.

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
animatorb4@gmail.com

Nasz nowy przyjaciel
**
04-11-2011 20:55
WITAM DZIEKUJE ZA WSZYSTKIE MAILE POWZYEJ , POWIEM tak , wiem z daje sobie sprawe ze adoptowanie dzicka nie jest latwe i proste. ale kto nie sproboje , ten duzo straci.
Ja kiedys przez moich rodzicow bylam w ten sam sposob adoptowana , matka biologiczna zostawial mnie w szpitalu w tarnowie. Bo nie miala za co mnie wychowac, majac juz 2 dzieci. Dziekuje Bogu ze znalazly sie osoby ktore mnie przygarnely i wziely do siebie od 3 dnia zycia .
I wten sam sposob adoptowali mojego brata . Najpier wzieli dziecko do domu , po zrzeknieciu sie praw przez matke w szpitalu, natomist pozniej zalatwali formlnosci od nośnie adopcji w sadzie opiekunczym w w tarnowie. Ludzie Pamieajci takie dzieci czekaja na was Uśmiech))))))))) Nie oddawajcie dzeci do domu dziecka. Pozdrawiam i czekam na maile i posty

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
animatorb4@gmail.com

Nasz nowy przyjaciel
**
04-11-2011 21:07
DROGA PANI DOKTOR ktora pisze powyżej. Jak wynika z sytuacji pomimo tego iz chlopiec nie miaszlal z matka , ojciec sprawowal nad nim wladze rodzicielska , zapewno nad dzieckiem bedzie sprawowala opiekę matka ( jesli ma pelne prawa rodzicielskie), a jeśli nie to sad moze dać chlopca pod opiekę dziadkom , jeśli spelnia kryteria dochodowe, mieszkaniowe,beda w stanie sie nim zająć. Jak sadze jesli sa w starszym wieku i nie maja mozliwosci wychoania wnuczka . dziecko moze trafic do domu dziecka. Zatem jak sadze osoba zainteresowana ta sprawa moze strac sie o adopcje chlopca lub przysposobienie go do 18 roku zycia. Wiec Pani doktor prosze probować. Ponadto też trzeba sie upewnić jak wyglada prawo Niemieckie w tej sprawie. I czy chlopiec nie dostanie renty socjalnej i rodzinnej po ojcu( jak jest w prawie polskim ). I jesli ojciec chlopca placił ubezpieczenie na NW , lun NNW chlopcu moze przysługiwac odszkodwanie dośc wysokie . Trzeba to sprawdzić, popytać, poszukac jakiś dokumentow w mieszkaniu zmarlego Pana. Bo można tak ważna sytuacje przeooczyć. Pozdrawiam Ania z Tarnowa

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj
House

Nasz nowy przyjaciel
**
07-11-2011 16:44
Cóż, dziękuję za informacje. Będę musiał się dowiedzieć nieco więcej.
PS Powinna pani napisać "Panie doktorze" Oczko (nie ma problemu, jakby co)
chyba że ten fakt cos zmienia?

Koszulki reklama
Znajdź Cytuj