zaadoptowani.pl

Blog tematyczny o ciąży, zdrowiu i lifestylu.

Lifestyle

Jak dbać o dziecko podczas ciąży?

Jak dbać o dziecko podczas ciąży?

Ciąża to wymagający czas w życiu każdej kobiety. Z drugiej strony to też czas pełen wspaniałych emocji, ponieważ w jej brzuchu rozwija się dziecko. Jak o nie dbać od pierwszych tygodni życia? Poniżej kilka podpowiedzi, dzięki którym każda przyszła mama poczuje się odrobinę pewniej.

Jak dbać o dziecko podczas ciąży?


Dziecko w życiu płodowym również musi być odpowiednio zadbane. Może to brzmi śmiesznie, ale generalnie chodzi o to, aby kobieta dbała po prostu o siebie samą w czasie ciąży. Oznacza to sporo odpoczynku, jakościowy sen, ale też dobrą dietę, dzięki której dziecko będzie rosło i prawidłowo się rozwijało. Koniecznie trzeba zatem postawić na zbilansowane posiłki, które mają sporo witamin i makroelementów. To właśnie dzięki temu zarówno mama, jak i dziecko będą czuć się dobrze. W ciąży trzeba zrezygnować ze wszystkich używek, odstawić papierosy, a także nie tykać alkoholu. Niestety toksyny zawarte w alkoholu oraz nikotynie szkodzą rozwijającemu się dziecku, negatywnie wpływając na układ nerwowy.

Witaminy ciążowe


Kobiety w ciąży mogą przyjmować specjalnie stworzone dla nich preparaty witaminowe, które potocznie nazywa się witaminami ciążowymi. Czym są te produkty? To suplementy diety, które zawierają szereg witamin oraz mikro i makroelementów, które potrzebne są kobietom w ciąży. Mają między innymi dużą zawartość kwasu foliowego, który panie powinny suplementować po to, aby układ nerwowy dziecka prawidłowo się kształtował. Warto zatem przyjmować te suplementy, dobierając je do etapu ciąży. Jednym słowem inny zestaw witamin przyjmuje się w pierwszym trymestrze, inny w drugim i w trzecim. Można zapytać lekarza lub położną o to, które środki są przez nich najbardziej polecane. Na rynku znajduje się szeroki wybór, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie.

Życie bez stresu


Jednym ze sposobów na to, aby zadbać o swoje dziecko jeszcze w jego życiu płodowym, jest po prostu życie bez stresu. Oczywiście nie uda się go uniknąć całkowicie, ale warto zrobić wszystko, aby wyeliminować stresujące sytuacje. Kobiecie w ciąży naprawdę potrzebny jest spokój psychiczny, mało denerwujących bodźców. Dzięki temu czują się po prostu lepiej, a to też wpływa na dziecko. Kobiety zestresowane często cierpią na przykład na przedwczesne skurcze macicy, które w wyjątkowych sytuacjach mogą doprowadzić nawet do wczesnego porodu. Warto zatem wziąć sobie te rady do serca i po prostu prowadzić oszczędny tryb życia, pełen luzu i wypoczynku. W ten sposób dba się o swoje dziecko.

Udostępnij