zaadoptowani.pl

Blog tematyczny o ciąży, zdrowiu i lifestylu.

Dziecko

Zabawki kreatywne dla dzieci – jak je wybrać?

Zabawki kreatywne dla dzieci – jak je wybrać?

Zabawki dla dzieci powinny sprawiać radość, ale również wspierać rozwój dziecka. Warto zwrócić uwagę na zabawki kreatywne, które rozwijają wyobraźnię, motorykę małą czy motywują do rozwiązywania problemów. Jakie zabawki kreatywne są dobre dla dzieci i dlaczego warto bardzo starannie wybierać zabawki dla swojego dziecka?

Zabawki kreatywne – zalety


Zabawki dla dzieci, które rozwijają wyobraźnie, potrafią zająć dziecko na dłuższy czas oraz zmuszają do konstruktywnego myślenia to marzenie każdego rodzica. Wybierając zabawki kreatywne dla dzieci warto robić to starannie i zastanowić się, jaką korzyść dana zabawka będzie przynosiła maluchowi.

Najmłodsze dzieci powinny trenować zdolności manualne. Układanka literki, magiczne mozaiki, klocki czy zabawki konstrukcyjne są idealne do takich zadań. Koniecznie jednak trzeba pamiętać, by zabawki były dostosowane do wieku oraz możliwości dziecka. Zabawki, które będą zbyt wymagające mogą zniechęcić dziecko do podejmowania wyzwań.

Mały konstruktor to zabawki dla starszych 2-3 letnich dzieci. Nauka składania skomplikowanych konstrukcji nie tylko wspomaga zdolności manualne, które są niezbędne, by dziecko opanowało umiejętność pisania, ale również dba o rozwój wyobraźni, umiejętność twórczego myślenia czy zdolność rozwiązywania problemów.

Warto pamiętać, że dziecko, które zajmuje się zabawą kreatywną uczy się również koncentracji, która jest niezbędna w szkolnej ławie.

Jakie zabawki warto kupować dzieciom?


Klocki to zabawki dla dzieci, które od lat fascynują najmłodszych, jak i te starsze dzieci. Warto pamiętać, że nie jest to wyłącznie zabawka dla chłopców. Dziewczęta również lubią budować skomplikowane konstrukcje.

Młodsze dzieci chętnie bawią się zabawkami takimi jak tory przeszkód czy tory samochodowe, po których mogą ścigać się przeróżnymi samochodami.

Starsze dzieci chętnie budują z klocków skomplikowane pojazdy. Bardzo ciekawą zabawką są również samochody do składania z klocków połączone z metalowymi elementami, które mocuje się na śrubki. Złożenie konstrukcji to duże wyzwanie dla dziecka. Wymaga nie tylko wyobraźni, skupienia, ale również umiejętności manualnych. Śrubki są małe i trudno się nimi manewruje.

Wybierając zabawki dla swojego malucha warto pamiętać, że czas zabawy to czas bardzo intensywnej nauki dla dziecka. Oczywiście tylko wtedy, gdy zabawki są przemyślane i wartościowe. Dziecko uczy się pracować małymi rączkami i jednocześnie rozwija nowe połączenia neuronowe, które są niezbędne, by w przyszłości nasz maluch dobrze radził sobie w szkole z przyswajaniem nowych informacji.

Udostępnij